Rezerve Lillea ispale od četvrtoligaša

Maja Giljanović • subota, 23.01.2010.

Koliko je ozbiljno Rudi Garcia pristupio utakmici 1/32 finala Coupe de Francea najbolje oslikava podatak da je kao standardan član prve postave Lillea od prve minute na teren u Colmaru istrčao samo Obraniak. Trećeplasiranoj momčadi Le Championnata nonšalancija se obila o glavu i četvrtoligaš je Lille našeg Marka Marića izbacio na jedanaesterce.

Propisno su se u Colmaru protiv četvrtoligaša osramotili Rudi Garcia i njegov Lille. Trener trećeplasirane momčadi Le Championnata utakmicu je 1/32 finala Kupa odlučio odigrati s rezervnom postavom i od standardne 11-orice na teren je poslao samo Obraniaka. Bivši zagrebaš Marko Marić dobio je, za razliku od lige u kojoj nikako ne uspijeva pronaći svoje mjesto u široj momčadi, prigodu utakmicu odgledati na klupi.

Lille je najveću prigodu propustio u 116. minuti kad je Vittek pogodio stativu, a junačkom obranom Colmar je izdržao i posljednjih pola sata s igračem manje (Faivre). Propustio je Lille i kapitalizirati propušteni jedanaesterac Dieyea (De Melo mu je vratio uslugu), a nakon što su se izredali svi igrači, uključujući i golmane Aupica i Butellea, promašaj Dumonta (stativa) kaznio je Mezriche za 10:9 Colmara.

Nije ovo prvi put da je Colmar priredio senzaciju u Kupu. 2006. su igrali u osmini finala, ispali su o Rennesa (1:4), ali su izbacili jedan Monaco (1:0 nakon produžetaka).

Josip Tadić je dobio 45 minuta u prolazu Grenoblea protiv Montpelliera. "Fenjeraš" Le Championnata je gubio 0:1 (Montano iz jedanaesterca) samo da bi golovima Matsuija i Ljuboje preokrenuo, ali gostima je u 83. minuti produžetke izborio Ait-Fana. Ključnim čovjekom plasmana Grenoblea u šesnaestinu finala u 104. se minuti pokazao Akrour (Alžircu je na poluvremenu svoje mjesto ustupio Tadić).

Lens Vedrana Runje je kao gost na svom Felix-Bollaertu (izašli su u susret četvrtoligašu i zamijenili domaćinstvo nakon što je prvotni termin utakmice propao zbog zaleđenog travnjaka) izbacio Compiegne golom Chretiena u 40. minuti u vlastitu mrežu, a Sedan je Ante Rožića (popusti li Varteks i Igora Prahića) unatoč igraču manje od 25. minute slavio 3:0 protiv petoligaša Saint-Ouen-l'Aumonea.

Kup-obvezi ozbiljno se posvetio Bordeaux i u protiv Ajaccija izborio osminu finala. Drugoligaš je protiv prvaka odolio punih 90 sekundi, a nakon 1:0 Plašila na listu strijelaca su se upisali i Wendel i tri puta Cavenaghi (počasni gol za Ajaccio dao je Guerriero, a potencijalni hrvatski reprezentativac Gregory Sertić za Žirondince je odigrao prvo poluvrijeme nakon čega ga je zbog problema s aduktorom Blanc izveo iz igre).

Osminu finala su izborili i Rennes protiv petoligaša Saumura (0:4), trećeligaš Beavais (3:0) protiv petoligaša Agena koji je kraj utakmica dočekao s devet igrača i četvrtoligaši Quevilly protiv drugoligaša Angersa (1:0) te Vesoul protiv i samih četvrtoligaša Raon-l'Etapea (0:1).

Coupe de France, 1/16 finala:
Bordeaux - Ajaccio (2) 5:1, Beauvais (3) - Agen (5) 3:0, Quevilly (4) - Angers (2) 1:0, Saumur (5) - Rennes 0:4, Raon-l'Etape (4) - Vesoul (4) 0:1

1/32 finala:
Grenoble - Montpellier 2:2 (3:2 nakon produžetaka), Colmar (4) - Lille 0:0 (10:9 nakon jedanaesteraca), Saint-Ouen-l'Aumone (A) - Sedan (2) 0:3, Compiegne (4) - Lens 0:1, Saint-Louis-Neuweg (5) - Sochaux 0:1, Pontivy (4) - Brest (2) 0:0 (0:1 nakon produžetaka)