Nancy kroz ušicu igle

Maja Giljanović • nedjelja, 24.01.2010.

Petoligaš Thiers protiv Nancyja je u utakmici 1/32 finala Coupe de Francea propustio povijesnu prigodu, prokockao vodstvo i poklekao nakon jedanaesteraca.

Nancy je prije 10 dana ispao iz Liga-kupa (0:3 u osmini finala u Toulouseu), a dugo je "visio" i u utakmici 1/32 finala Kupa. Pobjednici Coupe de Francea 1978. i Coupe de la Ligue 2006. gubili su u Thiersu od petoligaša više od sat vremena, a provukli su se na jedanaesterce.

Thiers je vodio golom Abessola iz 25., Curbelo je izjednačio na 1:1 u 65., a nakon što do odluke nije došlo ni u produžecima, igrači su prionuli lutriji jedanaesteraca. Thiers je poklekao i rezultatom 3:2 Nancy je izborio šesnaestinu finala i utakmicu protiv trećeligaša Plabenneca (2:1 protiv Nice).

I Saint-Etienne je prije 10 dana ispao iz Liga-kupa (2:3 protiv Marseillea), a prošao je u 1/16 finala Kupa. Lorient je odolijevao samo devet minuta (Riviere za 1:0), a dvostruki strijelac Payet i Sako zapečatili su sudbinu gostiju kojima je uspjelo jedino zabiti počasni gol (Penalba sedam minuta prije kraja iz jedanaesterca). Sljedeći protivnika Saint-Etienneu je četvrtoligaš Villefranche-sur-Saone (3:0 protiv amatera La Grande-Mottea).

Branitelji naslova Guingamp u šesnaestini su finala golom Giressea u 38. minuti prošli četvrtoligaša Mulhouse.