Tomić upisao prve minute

Branimir Korać • nedjelja, 24.01.2010.

S nedjeljnih pet susreta kompletirano je 19. kolo ACB lige. Nama je svakako posebno zanimljivo bilo gostovanje Reala kod Lagun Ara u susretu u kojem je u dresu madridskog velikana debitirao Ante Tomić...

Najzanimljiviji susret nedjeljnog dijela programa u ACB ligi igran je u Sevilli gdje je Cajasol ugostio Joventut. Gosti iz Badalone igrali su jako dobro 30 minuta, uoči posljednje četvrtine imali čak i vodstvo, a onda posve stali i zadnju dionicu izgubili s 21:5. Cajasol je uraganom u posljednjih deset minuta stigao do pobjede 72:59.

Duško Savanović ubacio je 18 poena uz pet skokova, Earl Calloway je dodao 15 poena, a Tariq Kirksay 12 skokova. Kod Joventuta Kristaps Valters ubacio je 14 poena, a Clay Tucker 12.

Derbi začelja igran je u Alicanteu gdje je Meridiano dočekao Granadu i slavio 80:74. Prijelomno razdoblje susreta bila je druga četvrtina u kojoj je Alicante bio jako dobar i tu pobjegao na dvoznamenkastu prednost. U nastavku susreta domaćin je bez većih problema čuvao prednost, a najbliže su gosti došli do četiri poena zaostatka kada je već bilo kasno za preokret.

Pedro Llompart vukao je domaćina s 21 poenom, Martinas Andriuskevicius je dodao 19 poena i sedam skokova, a Mario Stojić je također odigrao dobru utakmicu i upisao 15 poena, dva skoka i dvije asistencije. Kod gostiju Joe Ingles je ubacio 17 poena uz sedam skokova, a Richard Hendrix je dodao deset poena i deset skokova.

Bizkaia je na svom parketu visoko poražena od prejake Caje Laboral 86:71. Nikakvih problema nije bilo za goste koji su vrlo brzo stekli prednost i u nastavku susreta mirno kontrolirali rezultat. Hrvatski troboj je izostao jer Stanko Barać nije doputovao u Bilbao zbog ozljede pa su na parketu bili samo Bizkaini Hrvati Marko Banić i Damir Markota.

Banić je ponovno bio najbolji pojedinac kod Bizkaie s ubačenih 15 poena i uhvaćena tri skoka, Alex Mumbru ga je slijedio s 13 poena dok je Markota dodao devet. Kod Caje 19 je ubacio Tiago Splitter, a 18 je dodao Mirza Teletović.

Real je s lakoćom došao do pobjede u gostima kod Lagun Ara slavivši 96:72. Prve minute u gostujućem dresu ubilježio je naš reprezentativac Ante Tomić koji je netom preselio iz Zagreba, a za 14 minuta ubacio je pet poena (1/4 za dva, 3/4 slobodna) uz tri skoka.

Najbolji kod pobjednika bili su Rimantas Kaukenas sa 16 poena i Louis Bullock s 14. Kod domaćina Marcin Ignerski je ubacio 16 poena, a Andy Panko je dodao 15 poena uz sedam skokova.