Olympiacos slavio u Vitoriji

Branko Barić • petak, 29.01.2010.

U Ciboninoj skupini H Eurolige Olympiacos je u Vitoriji došao do vrlo važne gostujuće pobjede koja bi mogla puno značiti u borbi za četvrtfinale…

Spektakularni okršaj Caje Laboral i Olympiacosa obilježili su rezultatski bijegovi gostiju i povratci domaćina. Prvi put do dvoznamenkaste prednosti grčka momčad stigla je u prvoj četvrtini (8:21), ali već do početka druge ekipa Duška Ivanovića vratila se u egal. I u drugoj četvrtini Grci na krilima Childressa odlaze na +12 (43:31), ali domaćini ponovno imaju odgovor, te su početkom drugog poluvremena već na 45:45. U tom periodu Caja Laboral koševima Splittera dolazi do svoje najveće prednosti – 61:56. No posljednja četvrtina ponovno pripada gostima, koji minutu i pol prije kraja ponovno imaju dvoznamenkastu prednost (79:89). Ovog puta španjolskoj momčadi nije ostalo dovoljno vremena za novi preokret.

U konačnih 89:85 za goste Childress je ubacio 21 poen uz sedam skokova, a pratio ga je Bourousis s 18 poena i 11 skokova. Nikola Vujčić na parketu je proveo devet minuta i za to vrijeme ubacio četiri poena uz dva skoka. Huertas s 23 poena i San Emeterio s 20 poena i sedam asistencija prevodili su domaćine, za koje Stanko Barać nije ulazio u igru.