Baniću i Markoti novi poraz

Branimir Korać • nedjelja, 31.01.2010.

Prva tri susreta 20. kola španjolske ACB lige donijela su tri poraza gostujućih ekipa. Među njima su bili i Bizkaia naših Markote i Banića te Valencia pod vodstvom Nevena Spahije...

Bizkaia ne igra dobro ove sezone, a novi poraz upisala je na gostujućem parketu kod Fuenlabrade. Domaćin je bio bolji 85:72 iako su gosti iz baskijske prijestolnice na poluvremenu bili u laganom vodstvu. Za poraz je kriva vrlo loša treća četvrtina koju je Fuenlabrada lako dobila 21:10, napravila preokret i krenula prema pobjedi.

Gerald Fitch je predvodio pobjednika s 19 poena i šest skokova dok je Tal Burstein dodao 18 poena. Kod gostiju je već poslovično Marko Banić pružio najviše i to za 28 minuta s ubačenih 18 poena (8/10) uz sedam skokova. 14 poena je dodao Alex Mumbru dok je Damir Markota s valorizacijom otišao u minus u tri minute na parketu.

Estudiantes je u Madridu strpljivo gradio prednost protiv Joventuta i na kraju zasluženo slavio 73:68. Domaćin je tijekom cijelog susreta bio bolja momčad i na kraju je to kapitalizirao novom pobjedom. Slavlje im nije pokvarilo niti 16 izgubljenih lopti, nadoknadili su to odličnim skokom.

Nick Caner-Medley s 15 poena i pet ukradenih lopti bio je prvo ime domaćina, a 14 poena i osam skokova dodao je Carlos Suarez. Kod gostiju Uroš Tripković je ubacio 14 poena, a Luka Bogdanović 11.

Nakon što su u prošlom kolu svladali Barcelonu, igrači Valencije pod vodstvom Nevena Spahije poraženi su u gostima kod Valladolida 87:76. Zaslužena pobjeda domaćina koji je odličnom obranom "udavio" Valenciju u trećoj dionici limitiravši je na svega devet poena.

Impresivnu predstavu pružio je Robert Battle koji je ubacio 18 poena uz pet skokova i pet blokada, a Federico Van Lacke je dodao 17 poena. Kod gostiju Rafa Martinez je ubacio 17 poena, Serhij Liščuk 15 uz osam skokova, a Victor Claver je uhvatio 11 skokova.