Šibenik uvjerljiv protiv Karlovca

Ivana Jurica • četvrtak, 04.02.2010.

Mijenjaju se protivnici i mjesta odigravanja pripremnih utakmica ali ne i navike šibenskih nogometaša da pobjeđuju. Snagu Karačićeve momčadi i prije početka prvenstva okusili su i Karlovčani. U susretu odigranom u Žminju slavili su Modri sa 4:0 golovima Dajića, Alispahića, Budiše i Ademija.

KARLOVAC – ŠIBENIK 0:4 (0:1)

Žminj, igralište Žminja

Sudac: Mauro Tomišić – Pazin

Strijelci: Dajić 20', Alispahić 66', Budiša 87', Ademi 89'

KARLOVAC: Sunara, Barić, Karabatić, Bunoza, Pilipović, Lajtman, Vukman, Štefančić, Z. Pamić, Jerneić, Novinić (još su igrali: Stambolija, Ottochian, Redžepi, Kovačević, Matika, Tokić, Muslin). TRENER: Igor Pamić.

ŠIBENIK: Blažević, Jurčević, Vidić, Gusić, Medvid, Bačelić-Grgić, Bulat, Jakoliš, Baković, Zec, Dajić (od 60. Minute: Slavica, Likić, Spahija, Alispahić, Bašić, Elez, Budiša, Ademi, Husmani, Bloudek). TRENER: Branko Karačić.

Treću pobjedu u četvrtom pripremnom susretu zabilježili su šibenski nogometaši. Iz Medulina, gdje odrađuju pripreme za proljetni dio sezone, otputovali su u Žminj, na ogled s prvoligašem iz grada na četiri rijeke. Još je jednom Karačićeva momčad na terenu djelovala jako dobro. Iako je sitnijih pogrešaka bilo, trener Šibenčana zadovoljan je susretom. Osim rezultatom, još i više činjenicom kako se na teškom terenu nitko nije ozlijedio.

Potpisali Gusić, Likić i Baković

Trojica igrača koji su od početka priprema sa Šibenčanima na probi nosit će šibenski dres na proljeće. Stoper Luka Gusić koji je stigao iz sinjskog Junaka potpisao je na godinu dana, dok su Adnan Likić, lijevi bočni (igrao u Suhopolju i Slavoncu) i Ivan Baković, veznjak potpisali na šest mjeseci.

Šibenčani su poveli u 20. minuti. Snažno je pucao Stipe Bačelić-Grgić, vratar Karlovca Hrvoje Sunara kratko je odbio loptu, ali samo do Jusufa Dajića koji se još jednom upisuje u listu strijelaca. Treći je to njegov gol na ovim pripremama i dobra najava za prvenstvo. U 60. minuti Branko Karačić na teren je poslao novu jedanaeestoricu, koji su do kraja utakmice postigli još tri gola.

Samo šest minuta nakon ulaska u igru iz slobodnog je udarca mrežu Karlovčana naciljao Mehmed Alispahić. Kao i Dajiću, to je njegov treći pogodak u ovim pripremama. Evidentno je da je već sada Bugojanac u odličnoj formi iako prvenstvo još nije niti počelo. Na samom kraju utakmice još su dvije lopte završile iza leđa karlovačkog vratara. U 87. minuti Alispahić asistira Igoru Budiši koji se, kao i protiv Paksija upisuje u strijelce, a konačan rezultat dvije minute kasnije postavlja Arijan Ademi nakon asistencije Sandra Bloudeka.

Umjesto planiranog nastupa na turniru kojeg organizira prvoligaš s Verude Šibenik će do nedjelje i povratka u Šibenik odigrati dvije utakmice protiv slovenskih klubova. U petak protiv Rudara iz Velenje, a u nedjelju protiv protiv Bele krajine.