Dinamo pregazio vodeće Rumunje

Mihaela Bradovski • četvrtak, 04.02.2010.

Odličnom predstavom u Antalyji Dinamovi igrači dali su dosta razloga za optimizam treneru Krunoslavu Jurčiću. U jakoj provjeri protiv vodeće momčadi rumunjske lige, Cluja, slavili su s visokih 4:0...

Dinamo je odigrao drugu pripremnu utakmicu u Antalyji, a nakon Hiroshime svladan je i Cluj. Protiv Japanaca Modri su slavili 2:1, no protiv Rumunja bili su puno uvjerljivi i respektabilnog protivnika ispratili su s čak četiri pogotka u svojoj mreži.

Protiv vodeće momčadi rumunjskog prvenstva Dinamo je poveo u 29. minuti iz jedanaesterca koji je realizirao Pedro Morales. Do kraja prvog poluvremena nije više bilo velikih prilika i na odmor se otišlo s vodstvom Dinama.

Vezane vijesti

U drugom dijelu Modri su potpuno dotukli protivnika. U 51. minuti Kramarić je poslao loptu u mrežu nakon nekoliko odličnih dodavanja i to iz blizine s 4-5 metara.

Svi pokušaji Rumunja nakon drugog pogotka odbijali su se od Dinamove obrane, a kada je Mandžukić u 68. minuti postigao treći pogodak, bilo je jasno kako će Modri upisati pobjedu.

Do kraja susreta Nei je najviše pokušavao kod Rumunja, nije bio precizan, a nakon jednog od neuspješnih napada u 87. minuti krenuo je Dinamov kontranapad koji je Slepička završio pogotkom za konačnih 4:0.

Krunoslav Jurčić nakon ovog susreta ima razloga za zadovoljstvo, što se ne može reći i za njegovog kolegu na rumunjskoj klupi. Turski dio priprema Cluj završava novim porazom nakon što ih je i PSV svladao s 2:0, a u međuvremenu sui bili bolji od Kapfenberga s 3:0 i Wiener Neustadta s 3:2.

• Obrisan korisnik04.02.2010. u 21:11
    ...i da još dodam. Nije uopće bitna pobjeda, već dobra igra na pripremama. I to protiv respektabilnog protivnika!
  • Obrisan korisnik04.02.2010. u 20:40
    @sraka Ako se nećemo sada veseliti - kad ćemo? Možda ako naletimo u nekom pretkolu na Cluj, pa nam se ponovi RBS (sjeti se kako smo i s njim igrali na pripremama)? Zato - veselimo se dok možemo! :)
  • sraka04.02.2010. u 19:00
    Ja se ne bi previše zanosio. OK je biti vesel, ali nas neke stvari trebaju učiti da opreza nikad dosta. Taman posla sada poletiti u visine nakon te pobjede. To nam je odma autogol.