Zimski sportovi

Bečani natrpali mrežu Olimpije

Borna Rupnik • nedjelja, 07.02.2010.

Slovenski predstavnici u ligi EBEL nisu imali svoj dan. Jesenice su uvjerljivo poražene od Villacha, a Capitalsi su u Ljubljani naprosto pregazili mrežu Olimpije. Buran se dvoboj igrao u Klagenfurtu...

Alba Volan je već u prvoj trećini došla do ključne prednosti protiv Red Bulla iz Salzburga. Strijelci su u samo 11 odigranih minuta bili Janos Vas, Balazs Ladanyi i Csaba Kovacs. Na 4:0 povisio je Istvan Sofron, a potom je uslijedio nedovoljni povratak Austrijanaca. Hat-trick je postigao Kelsey Wilson, jedan je zgoditak dodao Michael Siklenka, ali su Mađari preko Janosa Vasa u međuvremenu stigli i do petog gola.

U Ljubljani su Vienna Capitalsi odmah objasnili nesretnom Matiji Pintariću što ga čeka. Vratar Olimpije u prvoj je dionici morao reagirati više od jednom po minuti, a tri su paka ipak završila iza njegovih leđa. Precizni su bili Francis Lemieux, Benoit Gratton i Yves Sarault, dok je stanje na semaforu ublažio Jurij Goličič.

Vezane vijesti

Na 4:1 povisio je opet Gratton, sljedeći se u strijelce upisao Aleš Kranjc, a Goličič je u 31. minuti pokazao da je u nedjelju bio jedini raspoloženi strijelac Olimpije. Konačnih 8:2 postavili su Francois Bouchard, Darryl Bootland i Dan Bjornlie.

Nevjerojatno otvorena utakmica u kojoj su prilike, ali i iskre, frcale na sve strane igrala se u Klagenfurtu. Brendan Buckley doveo je Linz u vodstvo, brzo je poravnao Thomas Hundertpfund, a još brže novo vodstvo Black Wingsima osigurava Mark Szücs. Na 2:2 poravnao je Gregor Hager u desetoj minuti, a za treću gostujuću prednost zabija Patrick Leahy s dva igrača više.

Druga trećina nije bila ništa manje uzbudljiva: Matthias Iberer i Robert Shearer pogađaju za Linz, a Jeffrey Shantz i Markus Puck za KAC, uz nepotrebnu grubost gostujućeg Franklina McDonalda. Hagerov je drugi gol ispisao 5:5 na semaforu. S tim se rezultatom otišlo i u produžetak, u kojem su oba sastava izdržale i dvominutne kazne, a u raspucavanju pobjedu aktualnom prvaku donosi Andrew Schneider.

Villacher SV je do relativno rutinske pobjede u Jesenicama došao pogocima Kiela McLeoda, Nathana Roberta di Casmirra, Rolanda Kaspitza i dva puta Gunthera Lanzingera nakon što je preživio iznimno nervoznu prvu dionicu u kojoj su po deset minuta kazne zaradili Andrej Hebar i Christian Ban.