Majstorice bez uzbudljivih završnica

Matej Milanović • četvrtak, 11.02.2010.

U tri dvoboja osmine finala Lige prvakinja u košarci koje su otišle u odlučujući treći susret slavile su ekipe koje su dobile prvu utakmicu, a iako je bilo preokreta niti jedna utakmica nije imala tijesnu završnicu.

Wisla je kod kuće igrala protiv Pecsa. Poljakinje su u prvom poluvremenu u nekoliko navrata imale +5, a nakon 13 minuta bilo je i 29:23. Ipak, na veliki odmor se otišlo sa minimalnom prednošću za domaće, 38:37. Wisla je vodila deve razlike nakon tri minute nastavka, ali su gostujuće igračice odlično odigrale do kraja četvrtine i serijom 12:2 preokrenule na 49:48.

U posljednjoj dionici Mađarice su s pet uzastopnih poena povele 55:54 šest minuta prije posljednje sirene, no do kraja su ubacile samo dva poena te je Wisla uvjerljivo slavila sa 69:57 i izborila četvrtfinale. Kod domaćih je čak 16 skokova upisala Janell Burse, a kod Pecsa je deset skokova i 11 asistencija ostvarila Dalma Ivanyi.

U Salamanci su domaće dvije minute prije isteka prve četvrtine gubile 14:5 od Bourgesa, ali su do kraja dionice serijom od šest poena došle na podnošljivih -3. Francuskinje ipak nisu prestale pritiskati te su s 13 uzastopnih poena u 18. minuti povele 29:15. U svlačionice se otišlo sa deset poena prednosti za Bourges, ali je prvih osam minuta drugog poluvremena završilo 15:3 za Salamancu koja je tako povela 37:35.

Susret je u posljednjoj dionici bio dosta izjednačen te je tri minute prije kraja španjolski sastav vodio samo jedan razlike, ali je do kraja utakmice Salamanca napravila seriju 10:2 za konačnu pobjedu od 64:55. Odličan je nastup kod domaćih imala Sancho Lyttle s 22 poena i 15 skokova.

Posljednji dvoboj bio je između Rivas Ecopolisa i Brna. Čehinje su dobile prvu utakmicu u Španjolskoj, ali su potom izgubile doma te su morale ipak otputovati na majstoricu u goste. Nakon četiri minute igre Brno je vodio 14:4. U 12. minuti je razlika narasla na 16 poena, ali je Rivas Ecopolis smanjio na 36:28 do poluvremena. Do kraja susreta se domaće ipak nisu uspjele ozbiljnije približiti te je Brno došlo do pobjede od 77:63. U češkoj ekipi je 19 poena ostvarila Dewanna Bonner.