Vodeni sportovi

Mladost ispala iz Eurolige

Matej Milanović • subota, 13.02.2010.

Mladostaši su trebali pobjedu kod Barcelonete kako bi ostali u igri za četvrtfinale vaterpolske Eurolige. No, u konačnici je uz lošu igru stigao poraz od 8:7 koji je označio matematičku kvalifikaciju u četvrtfinale za Barcelonetu i Jadran iz Herceg Novog kolo prije kraja skupine...

BARCELONETA - MLADOST 8:7 (5:2, 2:2, 1:1, 0:2)

Euroliga, Skupina A, 5. kolo, Barcelona, Bazen San Sebastian

Gledatelja: 450

Barceloneta: Lopez, Whalan, Martin, Mann 2, Espanol, Minguell 1, B. Ivović 1, De Lera, Valles 1, Perrone 2, Roca, X. Garcia, Fandos, Trener: Fernandez

Mladost: Brzica, Pavić, Živković, Babić, Letica 3, Petković, Milaković, Zubčić, Lončar 1, Karač, Muslim 1, Hinić, Buljubašić 2, Trener: Nikolić

Suci: Juhasz (Mađarska), Stavridis (Grčka)

Igrač više: Barceloneta 5/12, Mladost 1/10

Peterci: Barceloneta -, Mladost 2/3

Mladost je u Barcelonu otišla po pobjedu kojom bi zadržala nadu u četvrtfinale vaterpolske Eurolige. Ipak, Žapci su jako loše krenuli u susret. Domaći su naime odmah poveli 3:0, a u tijeku te prve četvrtine Mladost je promašila i jedan peterac. Na prvi odmor se tako otišlo s 5:2 za Barcelonetu koja je već nakon jedne četvrtine bila jako blizu pobjedi.

U drugoj dionici Španjolci su dvaput odlazili na četiri gola prednosti, a Mladost je dvaput vraćala na tri te se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 7:4 za Barcelonetu. U trećoj dionici domaći ponovno odlaze na +4 nakon čega Mladost smanjuje na 8:5. Rezultat s kojim se odlazi na posljednji odmor.

U zadnjoj četvrtini Mladost je uspjela doći do 8:7, no sedmi gol je postignut pola minute prije kraja utakmice te nije bilo prave prilike za nešto više od toga. Domaće su s dva gola predvodili Mann i Perrone, a kod Mladosti je Letica zabio tri gola.

U konačnici su Žapci sami prokockali svoje šanse. Susret su izgubili očajnim startom susreta, u kojem su zaostajali tri gola nakon svega par minuta igre, te na igraču više. Barceloneta je realizirala pet od 12, dok je Mladost iskoristila samo jednu od deset prilika s igračem više. Uz to su Zagrepčani promašili i peterac i jasno je da ovakvim igrama ni ne zaslužuju prolaz u četvrtfinale.