Vodeni sportovi

Poraz Juga u loš trenutak

Tea Lokas • subota, 13.02.2010.

Peto kolo ovogodišnje Eurolige nije imalo sretan ishod po Dubrovčane. U Kotoru su poraženi od ekipe Primorca s visokih 14:10, a svoju sudbinu o plasmanu u četvrtfinale europskog natjecanja sami će kreirati u posljednjem kolu, 3. ožujka u Dubrovniku...

Primorac – Jug CO 14:10 (2:3, 4:2, 6:1, 2:4)

Kotor, bazen ŠRC 'Nikša Bućin'
5. kolo Eurolige

Primorac: Radić, Dr, Brguljan 4, Čučković 1, Petrović 3, Trajković, Da. Brguljan 1 (1), Kiss 2 (1), Azevedo, Pavlović 1, Drašković, Steinmetz 1, Šetka, Milić 1. Trener: Perović.

Jug CO: Vićan, Vranješ 1, Bošković 3 (2), S. Sukno 2, Joković 1, Seman, Marković 1, Bušlje, I. Sukno, Dobud 1, Drobac, Obradović 1, Nižić. Trener: Fatović

Igrač više: Primorac 4/6, Jug 4/11
Peterci: Primorac 2/2, Jug 2/2
Suci: Bianchi (Italija), Koganov (Azerbejdžan)

Jug nije loše ušao u utakmicu, nakon Boškovićevog peterca i jednog izjednačenja domaćina, Dubrovčani su se izvukli na 1:3. Pogotkom Čučkovića Kotorani su smanjili na 2:3, a s tim rezultatom dočekana je druga četvrtina.

Brzim uvodom u četvrtinu Brguljan je izjednačio na 3:3, a Bošković ponovno vratio na gol razlike. To je ujedno bilo posljednje vodstvo Juga u susretu. Ubrzo se Primorac razigrava i dolazi u svoje prvo vodstvo, 5:4.

Cijela priča u prvom poluvremenu bila je zapravo sretna po Dubrovčane, ako uzmemo u obzir što im je slijedilo nakon odmora. Crnogorci upadaju u veliku seriju koja ih dovodi prvo do 9:5, a vrlo brzo i do 12:6. Jugaši u trećoj četvrtini nisu imali što tražiti u bazenu, a vaterpolistima Primorca sve je ulazilo. Samo u tih osam minuta domaćini su zabili šest golova, dok je jedina svijetla točka za Jug bio (jedini) raspoloženi Bošković koji je ubacio jednom.

U posljednjoj su četvrtini Jugaši ponovno bili u plusu, no velika rupa nakon poluvremena koštala ih je poraza od četiri razlike i nesigurnosti pred posljednju utakmicu u skupini B.

Brguljan je zablistao za momčad Primorca pogodivši četiri puta, dok je za Jug dobar bio Bošković s postignuta tri pogotka.

Jugaši će "vlak" za četvrtfinale hvatati u posljednji tren, a hoće li im prednost domaćeg bazena donijeti pobjedu (ili barem remi) ostaje za vidjeti početkom ožujka.

Susret petog kola odigran je i između Jugovog posljednjeg protivnika Vasasa i atenskog Panioniosa. Dvoboj je u svakom dijelu pripao Mađarima, a najučinkovitija bila je treća četvrtina gdje su ubacili četiri pogotka, a primili jedan. Konačan rezultat bio je 14:7.

Igrač susreta definitivno je mađarski vaterpolist Norbert Hosnyánszky, koji se šest puta upisao u strijelce te tako učinio gotovo polovicu posla za svoju ekipu. Vasas će se u šestom kolu izravno s Jugom boriti za četvrtfinale, dok je Panionios izgubio svaku šansu za plasman među osam najboljih u Europi.