Zimski sportovi

Graz osigurao prvo mjesto

Borna Rupnik • srijeda, 17.02.2010.

Nakon pretposljednjeg kola lige EBEL postalo je jasno da će na prvom mjestu prije doigravanja završiti Graz 99ersi. Za tu im je spoznaju bio dovoljan bod u Ljubljani, ali uzeli su oba...

Hokejaši Graz 99ersa protiv Olimpije su proslavili potvrdu osvajanja prvog mjesta na tablici. Dva boda iz Ljubljane bila su im i više nego dovoljna da kolo prije kraja pobjegnu Red Bullu iz Salzburga na nedostižnu razliku.

U dvorani Tivoli sve je bilo gotovo nakon uvodnih 20 minuta. Woger, Herzog, Brunnegger i Day četiri su puta matirali Pintarića. Konačnih 5:2 za goste djelo je B. Goličiča i Hočevara s jedne, odnosno Jarretta s druge strane.

Vezane vijesti

Red Bull je svoj dio posla odradio protiv drugog slovenskog predstavnika, Jesenica. Isto kao i Ljubljani, pobjednik je bio izvjestan nakon prve trećine. Austrijanci su preko Unterwegera, Aubina i Puschinka poveli 3:0, a kasnije su Remar i Duncan pogodili za završnih 4:1.

No, bitka za drugo mjesto ostaje otvorena. Osim pobjede Linza nad Medveščakom, važnu je ulogu odigrao i domaći poraz Vienna Capitalsa od Villacha. Gosti su poveli 2:0 zahvaljujući Kaspitzu i Elicku, a sredinom druge trećine smanjio je Bouchard. No, Villach je preko Ferlanda pobjegao na 3:1 još iste minute, a do kraja je precizan bio samo M. Rodman te su bodovi krenuli na austrijski jug.

Alba Volan preskočila je Medvjede slavljem nad aktualnim prvakom iz Klagenfurta. Andersson je u 14. minuti doveo Mađare u vodstvo, četiri minute kasnije poravnao je Brandner, a na pobjedonosni se pogodak čekalo sve do devet minuta prije kraja. Junakom utakmice postao je Mihaly.