Panathinaikos se vraća u ritam

Branimir Korać • četvrtak, 18.02.2010.

Košarkaši Panathinaikosa polako hvataju ritam pobjeda, a nova je stigla u derbiju kod Maroussija. Niti u ostalim susretima 17. kola nije bilo iznenađenja niti promjena među vodećim momčadima...

Košarkaši Panioniosa uspjeli su u gostima upisati pobjedu protiv Olympije 67:62. Ovo im je tek druga gostujuća pobjeda ove sezone, ali stigla je u pravo vrijeme u susretu u kojem nisu smjeli kiksati. Imali su najvećim dijelom susreta pristojnu prednost od desetak poena da bi u završnici domaćin zaprijetio i dvije i pol minute prije kraja stigao na dva poena zaostatka. Ipak Kalambokis i Rice u završnici ponovno odvode Panionios do visoke prednosti i gosti na kraju slave 67:62.

Tyrese Rice je ubacio 24 poena, a Giannis Kalambokis 22 poena uz pet skokova. Kod Olympije Christopher Massie je ubacio 17 poena uz 16 skokova, a Jamar Butler je dodao 11 poena i pet asistencija.

VASILJEVIĆ: "Najboljih sedam minuta sezone"

Junak pobjede Kolossosa, Saša Vasiljević, bio je sretan zbog teške pobjede. "Sve čestitke Peristeriju koji igra odličnu sezonu, a bio je i danas sjajan. Imaju odličnog trenera i odličnu momčad i nije nam bilo lako. Imali smo 33 minuta problema u obrani, ali zadnjih sedam minuta mislim da smo odigrali jednu od najboljih utakmica ove sezone.Okrenuli smo meč zahvaljujući odličnoj obrani i laganim kontranapadima te se iz minusa 46:56 vratili u plus 65:58."

Puno neizvjesnosti viđeno je u dvoboju Kolossosa i Peristerija, izravnih protivnika u borbi za doigravanje. Pobjedu je na kraju odnio Kolossos 68:66 zahvaljujući ubačajima Saše Vasiljevića s linije slobodnih bacanja osam sekundi prije kraja susreta. Domaćin je minutu i pol prije kraja vodio 65:58, ali je onda Jamie Arnold sam napravio seriju 8:1 i vratio svoju momčad u igru. Ipak, pobjeda je otišla na stranu Kolossosa.

Vasiljević je s 21 poenom predvodio Kolossos, 15 poena i šest skokova dodao je Robert Dozier. Kod gostiju Arnold je ubacio 23 poena uz šest skokova, a 12 poena je dodao Spencer Nelson.

Derbi kola igrali su Maroussi i Panathinaikos. Maroussi je već ove sezone svladao Olympiacos, ali nije uspio nadigrati i drugu veliku grčku momčad. PAO je slavio 82:68. Susret se prelomio na početku drugog poluvremena kada je Panathinaikos otišao s 45:40 na 58:43 i do kraja susreta mirno čuvao prednost.

Marcus Haislip s 15 poena bio je najbolji kod Panathinaikosa, a slijedio ga je Vasilis Spanoulis s 14 poena i šest asistencija. Kod domaćina Konstantinos Kaimakoglou je ubacio 15 poena uz pet skokova, Jamon Lucas je dodao 14 poena i pet asistencija, a Jared Homan 13 poena i deset skokova.

SPANOULIS: "Drago mi je zbog Maroussija"

Vasilis Spanoulis ponovno je bio među najboljim igračima Panathinaikosa. Nakon pobjede protiv Maroussija posebno je naglasio važnost ovih bodova. "Velika pobjeda za nas. Maroussi je ove sezone pokazao snagu i drago mi je da imamo još jednu ovako jaku momčad u Grčkoj. Znali smo da nas čeka težak posao, ali kada smo pravi, nikome protiv nas nije lako."

Laganu pobjedu ostvario je i Olympiacos koji je ugostio momčad PAOK-a. Giannakisova momčad ušla je ozbiljno u utakmicu i već u prvih deset minuta zatrpala koš gostiju s 31 poenom. U nastavku je bilo lako igrati, nisu dozvolili Solunjanima niti u jednom trenutku da se vrate u utakmicu.

Josh Childress i Linas Kleiza predvodili su ih s po 13 poena, a Nikola Vujčić za 21 minutu dodao je deset poena (5/8), četiri skoka i četiri asistencije. Kod gostiju Kenny Gregory je ubacio 20 poena, a Chris Monroe 17.

Trikalla očekivano nije stvorila velike probleme Panelliniosu i gosti su svladani 85:77. Pobjeda je mogla biti i izraženija, no domaćin nije do kraja "stisnuo gas" i odigrao je onoliko koliko mu je bilo potrebno za pobjedu.

Devin Smith s 18 poena i sedam skokova bio je najefikasniji, a 14 poena i osam skokova dodao je Ian Vougioukas. Kod gostiju David Young je ubacio 19 poena, a Tyrell Biggs 18.

Posljednjeplasirani Ilisiakos upisao je novi poraz, ovaj put kod Arisa 97:83. Lagana pobjeda za Solunjane koji su bez većih problema kontrolirali rezultat tijekom cijelog susreta i na krilima 30 poena Jeremyja Richardsona otišli do pobjede. 16 poena i šest skokova dodao je Michalis Kakiouzis. Kod gostiju 23 poena ubacio je Warren Carter.