Lorient protestira, Bordeaux u finalu

Maja Giljanović • četvrtak, 18.02.2010.

Marseilleu su se na Stade de Franceu u finalu Coupe de la Ligue pridružili i branitelji naslova nakon prolaza u polufinalu u Lorientu. Bordeaux je slavio 4:1, ali Lorient je vodio 1:0 i nakon izmišljenog prekršaja za isključenje Koscielnog u 22. minuti i jedanaesterca Wendela za izjednačenje na 1:1 u nastavku s devetoricom u polju primio još tri gola.

Pobjednici Liga-kupa 2002., 2007. i 2009. nogometaši Bordeauxa su izborili prigodu protiv Marseillea braniti titulu. Žirondinci su slavili u Lorientu 4:1 golovima Wendela (2), Chamakha i Gouffrana. Ključni trenutak utakmice, zbog kojeg je trener Lorienta Christian Gourcuff (otac najboljeg igrača Bordeauxa Christophea) bijesan na suca Turpina, dogodio se u 22. minuti.

Turpin je zbog nepostojećeg kontakta strijelca vodećeg gola Lorienta u 12. minuti Koscielnog i Chamakha gostima poklonio jedanaesterac i 24-godišnjaka isključio. Wendel je poklon objeručke prihvatio i izjednačio, a Žirondinci su preokrenuli samo šest minuta poslije golom Chamakha.

Vezane vijesti

Lorient je pokušavao, ali u posljednjih je 10-tak minuta ostao bez daha i Audard je od najbolje momčadi Le Championnata, u kojoj je od 74. minute zaigrao i potencijalni hrvatski reprezentativac Gregory Sertić, primio još dva gola za visokih 1:4.

Finale je u Parizu na Stade de Franceu 28. ožujka.

U utakmici osmine finala Coupe de Francea Lens je otpor drugoligaša iz Bresta slomio tek golom Ramosa u produžecima. Hermach je Lens bez Vedrana Runje doveo u vodstvo u 29. minuti, Roux je izjednačio u 57. (gol Lensa je branio Tunižanin Kasraoui), a Portugalac je Sang et Oru donio četvrtfinale protiv Saint-Etiennea (ponovno na Felix-Bollaertu) u 100. minuti.