Vodeni sportovi

Zagrepčanke potopile Delfin

Maja Giljanović • nedjelja, 21.02.2010.

Utakmicama petog kola između Mladosti i Delfina te Primorja i Viktorije završen je prvi dio 1. hrvatske vaterpolske lige za žene. Tablicu predvode vaterpolistice splitske Bure ispred Mladosti, Primorja, Delfina i Viktorije bez bodova.

Prvi dio 1. hrvatske vaterpolske lige za žene završen je utakmicama petog kola u kojima su deblji kraj izvukle gostujuće igračice. Mladost je u Zagrebu Delfin dobila 23 gola razlike, a Viktoria je u Rijeci protiv Primorja izvukla pristojn(ij)ih 6:15. Prvo mjesto nakon prvog dijela zauzima splitska Bura (4/4) ispred Mladosti (6 bodova), Primorja (4), Delfina (2) i Šibenčanke bez bodova. Najbolje ocijenjena igračica je Misa Konaka (Bura) s 52 boda, listu strijelaca predvodi Konaka (28 golova), a najbolja golmanica je Nataša Anđelić iz Mladosti (66 %).

MLADOST - DELFIN 25:2 (8:0, 7:1, 3:1, 7:0)

Zagreb, 1. ŽVL, 5. kolo
Suci: Begić (Zagreb), Hrestak (Zagreb)

MLADOST: Anđelić, Bračun, Šehić 4, Staničić 5, Peršun, Mohač, Reić-Kranjac 8, Nola, Polić, Drobac 3, Topić 3, Malohodžić, Ravnić, Artukovich 2. Trener: Gulin

DELFIN: Persen, Šuman, Keller, Miletić, Ivančić 1, Rabar, Modrušan, Burić, Bržan 1, Košara, Žufić, Trener: Benažić

Delfin je nakon prvog poluvremena gubio 15:1 (Anđelić je prvi gol primila u drugoj četvrtini), a ni u drugom se poluvremenu nisu proslavile (1:13).

Najraspoloženija u redovima Zagrepčanki bila je Anamarija Reić-Kranjac (8), a potporu su joj pružile i Staničić (5/5) i Šehić (na semafor su se upisale i Topić, Drobac i Artukovich). Za golove Delfina zaslužne su Ivančić i Bržan.

PRIMORJE - VIKTORIA 15:6 (4:3, 5:0, 3:2, 3:1)

Rijeka, 1. ŽVL, 5. kolo
Suci: Grabovac (Rijeka), Bistre (Rijeka)

PRIMORJE: Katović, Majlat 3, Ana Hibšer, Premuš 1, Kalauz 3, Veža, Majda Zekan 3, Anđelić, Vrcelj, Valković, Nina Hibšer, Matea Zekan, Miljković 4, Knežević 1, Trener: Mervcich

VIKTORIA: Baus, Matošin, Vođera, Duić, Lordan 2, Pelicarić, Topić, Bađim, Ujević, Anđelić 1, Brzić 2, Skelin 1, Barišić, Karega, Trener: Ćaleta

Na Kantridi su "fenjerašice" iz Viktorije izgubile devet golova razlike. Odigrale su odličnu prvu četvrtinu (3:4), ali su pukle u drugoj (0:5) nakon čega su Riječanke u drugom poluvremenu mirno privele priču kraju (15:9).

Emmi Miljković je Viktoriji ubacila četiri gola (100 %), Majda Zekan, Kalauz i Majlat jedan manje (jednom su golmanice Viktorije probile i Knežević i Premuš), a u redovima igračica trenera Ćalete najbolje su bile Lordan (2) i Brzić (2).