Đurđevčanke iznenadile Osječanke

Željko Kubatka • nedjelja, 21.02.2010.

U preostale četiri utakmice 17. kola samo su rukometašice Nature Agro osvojile domaće bodove. Za Sportnet.hr najbolja Đurđevčanka i hrvatska reprezentativka Ines Kožarić je komentira pobjedu svoje ekipe…

Samo su Đurđevčanke pobjedom protiv gošći iz Osijeka napravile iznenađenje u subotnjim utakmicama najboljih hrvatskih rukometašica. Osječke su u Đurđevac došle uzeti bodove za miran nastavak prvenstva, ipak Nenad Smiljanec i njegove rukometašice se nisu predali što im je donijelo drugu pobjedu u prvenstvu.

Prvo poluvrijeme je proteklo u boljoj igri i vodstvu Osječanki, ponajviše zahvaljujući golovima nove Osječanke Ane Lovrak i standardno dobre Jelene Franić. Na početku nastavaka domaće serijom od tri gola preuzimaju vodstvo koje ne ispuštaju do kraja. Osječanke su preko Ane Lovrak minutu do kraja došle na -1, no najbolja Đurđevčanka Ines Kožarić je golom u idućem napadu osigurala dva boda Naturi Agro.

Ines Kožarić je s 11 golova najviše doprinijela pobjedi svog tima i za Sportnet.hr je izjavila: "Čestitala bih curama na pobjedi i osvojenim bodovima jer unatoč jakom otporu protivničke ekipe nisu klonule duhom i željom da pobijedimo. Borile smo se tokom cijele utakmice i usprkos tome što smo skoro cijelu utakmicu lovile rezultat nismo se predavale, već smo s željom i velikim srcem osvojile bodove koje smo zaslužile prikazanom igrom. Zahvalila bih se i treneru koji je tu utakmicu, recimo to tako, igrao s nama i hvala publici koja je od prve minute disala i bila s nama do kraja i tako nam bila od velike podrške i pomoći. Istakla bih po meni najbolju igračicu utakmice, našu povratnicu Danijelu Jelušić.“

Trogiranke su do rezultata 15:15 odlično igrale i održavale prednost u svoju korist protiv Zameta. Do odlaska u svlačionicu Riječanke rade niz od četiri gola za vodstvo 19:15 s kojim završava prvih trideset minuta. Poslije odmora domaće uzvraćaju s četiri gola za još jedno poravnanje. Pobjeda i završnica pripada gošćama iz Rijeke iako su i domaće uz malo sreće mogle osvojiti bodove. Ana Brčić i Žana Čović su bile najbolje kod domaćih i postigle su zajedno 17 golova, više od polovice golova Trogira.

I Zaprešičanke su bile blizu osvajanja bodova u susretu s gošćama iz Pule. Cijela utakmica je protekla u ravnopravnoj borbi i bez većeg vodstva na obje strane. U neizvjesnoj završnici Puljanke su se bolje snašle i sretno osvojile bodove s pobjedom od +2 gola. Tina Gavranić i Sandra Nikčević su zabile po osam golova za Arenu, a Marina Brčić gol manje za Izgradnju. Lokosice su prošetale Varaždinom i u Zagreb odnijele dva boda iz susreta s Kokom. Aneta Peraica i Ana Milačić su napunile mrežu Koke s po osam golova od 37 Lokomotive.