Vodeni sportovi

Jug kroz ušicu igle

Vedran Babić • srijeda, 03.03.2010.

Vaterpolisti dubrovačkog Juga CO uspjeli su izboriti četvrtfinale Eurolige. U teškoj utakmici i pod velikim pritiskom, jugaši su protiv Vasasa odigrali neriješeno, a točno taj im je rezultat bio dovoljan da osiguraju drugo mjesto u skupini B.

JUG CO - VASAS TP 11:11 (4:2, 4:4, 1:2, 2:3)

Euroliga, šesto kolo skupine B
Dubrovnik, bazen u Gružu
Gledatelja: oko 2000
Suci: Borrell Sanchez (Španjolska), Stavridis (Grčka)

Jug CO: Vićan (12 obrana), Vranješ (1), Bošković (3), S. Sukno (1), Joković (2), Seman, Bušlje (2), I. Sukno, Dobud (2), Drobac, Obradović, Ivanković, Nižić. Trener: Elvis Fatović.

Vasas TP: Nagy (10 obrana), Decker, Rernei, Katonas, Hosnyánszky (1), Vörös, Kovács (1), Létay, Da. Varga (3), De. Varga (3), Kis (3), Takács, Hőna. Trener: László Földi.

Igrač više: Jug CO 8/11, Vasas TP 3/9
Peterci: Jug CO 1/1, Vasas TP -

Baš kao što se i pretpostavljalo, vaterpolisti Juga morali su se dobro namučiti za svoju četvrtfinalnu ulaznicu. U izravnom dvoboju dvaju bivših europskih prvaka nije bilo pobjednika, premda su Dubrovčani vodili s tri gola prednosti u drugoj četvrtini i s dva u samoj završnici. Bilo kako bilo, i ovakav rasplet odgovara našem predstavniku, koji tako ostaje na drugom mjestu skupine B.

Nakon što je Vasas odmah u startu nadoknadio dva gola minusa i poravnao na 2:2, domaćini su ponovno zaprijetili i s tri uzastopna gola otišli na 5:2 početkom druge četvrtine. Predvođeni braćom Varga Mađari su smanjili na 7:6, ali je Joković ipak vratio na plus dva Juga.

Sa zaključenjem treće četvrtine Vasas je ponovno smanjio na samo gol razlike, no ovoga puta Vranješ zabija za vodstvo Juga 10:8. U napetoj završnici Kis i Daniel Varga poravnavaju na 10:10, a Bušlje ponovno dovodi Gospare na korak do pobjede. Ipak, do nje nije došlo, Denes Varga je svojim trećim pogotkom izjednačio na konačnih 11:11, no to nije puno pomoglo njegovoj momčadi, koja tako završava svoje natjecanje u Euroligi.

S druge strane, Jugu je ovo šesti uzastopni plasman u četvrtfinale, čime je još jednom potvrdio svoje ime u svijetu klupskog vaterpola. Ždrijeb četvrtfinala je u ponedjeljak u Rimu, a hrvatski prvak za protivnika može dobiti Pro Recco, Partizan i Barcelonetu. Put do Final Foura neće biti lagan, no od ovog trenutka sve opcije su otvorene.