Alba ostala u igri

Vedran Babić • srijeda, 03.03.2010.

U posljednjoj utakmici petog kola Topa 16 Eurokupa Alba je pred gotovo deset tisuća svojih navijača porazila Le Mans i zadržala šanse za plasman u četvrtfinale. Takav rasplet pogoduje Arisu, koji je tako unatoč jednakom omjeru poput Albe i Joventuta, već izborio daljnji plasman zbog boljeg položaja u novonastalom "trokutu".

Po drugi put u Topu 16 Alba je pobijedila protiv Le Mansa. U prvom kolu u Francuskoj bilo je 68:63, a večeras 83:71. Tako ćemo ime drugog putnika u četvrtfinale iz skupine I doznati idućeg tjedna u izravnom obračunu u Badaloni između Joventuta i Albe.

Nijemci su do svoje treće pobjede stigli zasluženo. Njihovo vodstvo nakon prve četvrtine od 22:14 gosti iz Francuske su serijom 8:0 ekspresno nadoknadili, ali je domaći sastav nošen podrškom devet i pol tisuća navijača do poluvremena opet zaigrao bolje i stvorio prednost od plus devet (44:35).

Dobru igru Alba je nastavila pružati i u većem dijelu nastavka pa je tako početkom posljednje dionice semafor pokazivao 70:55. Tada je nastao kratki zastoj u igri berlinske momčadi i Le Mans se primaknuo na 73:68. Ipak, kada je trebalo igrači Albe su ponovno podigli razinu svoje igre i zasluženo odnijeli pobjedu.

Najbolji strijelci njemačkog predstavnika bili su Blagota Sekulić sa 17 koševa te Julius Jenkins i Rashad Wright sa po 15, dok je najefikasniji igrač Le Mansa bio Dewarick Spencer (19).