1. Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 06.03.2010, 15:00 h, Stadion Varteksa, Varaždin, gledatelja: 500

Ivana Strahija • subota, 06.03.2010.

Ni u drugom susretu pod vodstvom novog trenera Jagačića Varaždinci nisu uspjeli upisati bodove. Ovog su ih puta odnijeli sretniji i spretniji Istrani.

Eldin Mašić
88'

Dario Bodrušić
90'

U prvih 45 minuta oni koji su došli na Varteksov stadion gledati nogomet nisu se imali čemu veseliti. Osim tri-četiri situacije igra se većinom svodila na pravo loptanje. Lošiji je bio Varteks, koji nije ni imao pravu priliku, dok veće razloge za žalost imaju Istrani, koji nisu znali zabiti gol.

U osmoj minuti susreta nevjerojatno lako je Anđelković predriblao varaždinsku obranu, te uputio loptu pred sam Drevenov gol. Tadić ipak nije dovoljno spretan da je iskoristi, jer je varaždinski vratar bio brži.

Nedugo potom uslijedio je Varteksov pokušaj. Brezovec je loptom prebacio obranu Istre, a Jolić u trku trebao je s njome produžiti do gola. No, drukčije je razmišljanje imao Istrin vratar Lisjak, koji je loptu jednostavno ukrao Joliću pred nogom.

Još je zanimljivo bilo pred domaćim golom nedugo pred kraj poluvremena, kad Roce ubacuje s lijeve strane na glavu Stupića, ali ovaj za centimetar promašuje iskoristiti loptu. Prije toga su prilike imali i Šehić i Anđelković.

Drugi dio započinje puno interesantnije. Kombinirali su Brezovec i Golubar, konačno dopremili loptu do Smrekara, koji koristi palog vratara Istre i loptu smješta u suprotni kut. Sudac Mihalj međutim poništava gol.

Unatoč tome Varaždinci pokušavaju pritiskati na gostujući gol, ali se rezultat na njihovu žalost mijenja u korist Istre. Malo izživcirani sucem Mihaljom Varaždinci su zaboravili pripaziti na Anđelkovića, koji nakon slaloma kroz domaću obranu šalje loptu u mrežu iza vratara Drevena za 0:1.

Da gol nije bio slučajan dokazali su Istrani par minuta kasnije, kad su stigli do 0:2 na gostujućem terenu. Šehić je pucao, Dreven odbio loptu, a Istrin je strijelac neometen spremio u gol.

Do kraja utakmice pokušaj Alimija, ali i Hojskog koji gađa vanjski dio mreže. Premalo je to, složit će se svi kojima je Varteks u srcu, da bi se pobijedilo na domaćem travnjaku.

• Obrisan korisnik07.03.2010. u 13:03
    Ivana, opet se utakmica samo prepričava, umjesto da se prati? Pa kakav je to izvještaj u kojem se ne spominje jedna od dvije prilike domaći - greda koju je pogodil Brezovec na početku drugog poluvremena?