Razgoropađena Caja Laboral

Branimir Korać • ponedjeljak, 08.03.2010.

Caja Laboral poslala je Ciboni upozorenje svladavši na svom parketu vrlo visoko Joventut 104:79. Caja je briljirala u vanjskom šutu i lako slavila, a problema nisu imale niti ostale momčadi iz vrha. Treba istaknuti i sjajnu partiju Ante Tomića u pobjedi Reala...

Murcia ostaje prikovana za dno ljestvice i nakon 24. kola sa svega četiri pobjeda. Novi poraz stigao je na domaćem parketu od ove sezone jako dobrog Cajasola. Gosti su pobjedu osigurali u posljednje dvije minute susreta kada su ubačajima Triguera, Ellisa i Misa napravili seriju 6:0 i pobjegli na 75:68. Murcia više nije imala šansi.

Tyrone Ellis susret je završio sa 17 poena dok je Duško Savanović dodao 15. U domaćem sastavu Vlado Šćepanović je ubacio 16 poena, a Pedro Robles 14.

Bizkaia je upisala četvrtu uzastopnu pobjedu što je vraća u borbu za doigravanje. Nova pobjeda ostvarena je na teškom gostovanju u Malagi kod ćudljive Unicaje 77:66. U nervoznom dvoboju domaćin je cijelo vrijeme hvatao odlične Baske, uspio se na početku zadnje dionice posve približiti, ali onda je krenula nova serija Bizkaije i Unicaji više nije bilo spasa.

Marko Banić odigrao je još jednu odličnu utakmicu, za 26 minuta ubacio je 15 poena (6/6) uz pet skokova, a 15 poena ubacio je i Paco Vazquez (5/7 trica). Damir Markota dobio je tek pet minuta i ubacio dva poena s linije slobodnih bacanja. Kod Unicaje jedini kojeg vrijedi istaknuti je Robert Archibald koji je ubacio 14 poena uz sedam skokova.

Alicante našeg Marija Stojića upisao je i treći uzastopni poraz. Ovaj put on je stigao kod Lagun Ara koji je slavio 74:61, a Stojić je za 27 minuta ubacio 11 poena (5/13) uz pet skokova.

Slabašni Xacobeo nije imao šanse protiv Reala. Momčad iz Madrida slavila je 92:80 u susretu koji je Ettore Messina iskoristio za odmaranje nekih igrača koji su više igrali, a oni s manjom minutažom dobili su pravu priliku.

To je najbolje iskoristio Ante Tomić koji je odigrao 30 minuta i ubacio 16 poena (6/7) uz sedam skokova i tri ukradene lopte. Uz njega vrlo dobar bio je i Travis Hansen sa 17 poena (5/6 trica). Kod gostiju Jeremiah Massey je ubacio 26 poena uz sedam skokova, a Konstantinos Vasileiadis je dodao 23 poena (6/10 za tricu). Drago Pašalić za 23 minute ubacio je pet poena (2/5) uz četiri skoka.

Ubačajem Florenta Pietrusa s linije slobodnih bacanja 20 sekundi prije kraja utakmice Valencia je odnijela pobjedu s gostovanja kod Manrese 84:82. U neizvjesnom dvoboju Manresa je pet minuta prije kraja imala 12 poena prednosti, ali momčad Nevena Spahije odigrala je sjajnu završnicu i izborila važnu pobjedu.

Mladi Francuz Nando De Colo odigrao je još jednu jako dobru utakmicu s 21 poenom, a već poslovično među liderima bio je i Rafa Martinez koji je dodao 17 poena. Kod domaćina Jordi Grimau ubacio je 22 poena uz pet skokova dok je Roman Montanez dodao 19 poena, ali i izgubio ključnu loptu u posljednjem napadu.

Fuenlabrada je lakše nego što krajnji rezultat pokazuje svladala Gran Canariju. Gran Canaria je još jednom pokazala kako je njezina prava snaga ipak vrući domaći parket i na gostovanju kod Fuenlabrade nisu uspjeli iznenaditi.

Tal Burstein s 21 poenom predvodio je momčad Fuenlabrade u čijem sastavu nije bilo Geralda Fitcha, a dobro je odigrao i Joaquim Colom s 12 poena i šest asistencija. Kod gostiju Jaycee Carroll je ubacio 24 poena uz sedam skokova, a Marcus Norris je dodao 13 poena i pet asistencija.

Uoči dvoboja s Cibonom, Caja Laboral je ugostila Joventut i pokazala izuzetnu šutersku formu. Čak 16 trica ubacila je momčad iz Vitorije kojoj je to otvorilo put prema laganoj pobjedi 104:79, a novom gostujućem treneru Pepuu Hernandezu samo je pokazala s kako ograničenim kadrom raspolaže.

Posebno raspoložen bio je Carl English koji je ubacio 27 poena (7/12 trica) uz šest skokova, a 21 poen dodao je Pau Ribas (5/7 trica). Stanko Barać za 25 minuta ubacio je 14 poena (7/10) uz četiri skoka. Kod gostiju Pere Tomas je ubacio 12 poena, a Henk Norel je dodao 11.

Estudiantes je u gostima svladao Granadu 84:75 uz 22 poena (6/11 trica) Germana Gabriela dok je 20 poena (5/7 trica) i osam skokova Terrencea Morrisa olakšalo posao Barceloni u gostima kod Valladolida.