Tri pogotka Parlova

Mihaela Bradovski • utorak, 09.03.2010.

Uobičajeni kontrolni susret utorkom Pjesnici su ovoga tjedna odigrli protiv Trnja. Utakmica je završila pobjedom zagrebačkog prvoligaša, "bijeli" su slavili rezultatom 3:0, a strijelac sva tri pogotka bio je veznjak Ivan Parlov...

Zagreb - Trnje 3:0
Parlov (17´, 55´, 57´)

Nakon poraza od Lokomotive Zagrebaši su u Veslačkoj ugostili četvrtoligaša Trnje. Zbog najavljenih promjena u kadru za naredna prvenstvena kola današnji je dvoboj pojedincima bio izvrsna prilika za skretanje pažnje na sebe.

Osim što Igor Štimac ne može biti zadovoljan igrom sastava kojem je u Maksimiru dao priliku, u petak protiv Varteksa neće moći računati na kartonirane Krstanovića, Oršulića, Špičića i Mikulića, te ponovno ozlijeđenog Pejića.

Po velikoj hladnoći i jakom vjetru Zagreb i Trnje odigrali su utakmicu s puno žara, te ostavili dojam kako im teški uvjeti nisu nimalo smetali. Posebno se to odnosi na pobjedničku momčad koja je zaigrala u sastavu Škorić, Jurendić, Pavlović, Ivanković, Špičić, Abdurahimi, Novosel, Parlov, Babić, Dedić, Ljubojević.

Priliku su u nastavku dobili Poljak, Medić, Oršulić, Bevab, Petković i Krstanović.

Kako današnji dvoboj nije bio tek čisto prijateljski test u redovima Pjesnika od samoga se početka kod određenih igrača vidjela velika želja da se nametnu za prvenstvene oglede.

Prijetili su Zagrebaši borbenim Trnjanima veliku većinu dvoboja, a do prvoga su pogotka stigli lijepim pogotkom Parlova u 17. minuti. Isti je igrač realizirao prilike s bijele točke u 55. i 57. minuti postavivši konačnih 3:0.

Gosti iz Trnja na travnjak Veslačke izašli su u sastavu Županac, Turkalj, Grgurović, Ivanić, Navijalić, Kanjuh, Stjelja, Vučković, Jovanović, Ćavar, Luter. Minutažu su u drugome dijelu skupili i Stjepanović, Bajza, Deželić, Banjac, Brkić, Murasi te Jurić.