Vodeni sportovi

Pobjeda Šibenika na Kantridi

Ivana Jurica • četvrtak, 11.03.2010.

Unatoč svim problemima u kojima se nalaze, kao i činjenici da već 15-ak dana ne treniraju zajedno već individualno, šibenski su vaterpolisti iznenadili Riječani pobijedivši ih na njihovom bazenu sa 5:4. Iako su domaćini očekivali pobjedu, jer nedavno su na Kantridi pobijedili i Mladost, Šibenčani su, s novim trenerom, Grgom Renjom pokazali kako, bez obzira na sve probleme, nisu odustali od borbe za mjesto među najbolje četiri hrvatske momčadi u Jadranskoj ligi.

Primorje EB – Šibenik NCP 4:5 (1:3, 2:0, 0:1, 1:1)

Rijeka, bazen na Kantridi

Primorje EB: D. Car, Glavan, B. Car, Krapić, Pavlović, Franković, Tiškivski, Brala, Vrlić, Barać 1, Beltrame 2, Bukovac 1, Križanec, Sušanj, trener: Zoran Roje.

Šibenik NCP: Kačić, Santini, J. Belamarić, Računica 1, D.Belamarić, Šarić, Španja, Brkić 3, Sutić 1, Krnić, Vlahović, Samodol, Jukić, trener: Grgo Renje.

Igrač više: Primorje EB 0/5, Šibenik NCP 3/5

Peterci: Primorje EB -, Šibenik NCP -

Suci: Danijel Rožman (Kranj) i Marko Matijević (Zagreb)

Malo je tko vjerovao da vaterpolisti Šibenika mogu iznenaditi favorizirano Primorje u Rijeci, posebno s obzirom na situaciju u kojoj se nalaze. No, čvrstom obranom na čelu sa vratarom Mirom Kačićem i fantastičnim kapetanom Edijem Brkićem u napadu šibenski su vaterpolisti pokazali kako još u svići uja ima. Ova im je pobjeda donijela barem tračak zadovoljstva u nezavidnoj situaciji u kojoj se nalaze.

Iako se špekuliralo kako neće putovati kompletni u Rijeku, to se ipak nije dogodilo. U bazen su uskočili svi, do promjene je došlo samo na trenerskoj klupi gdje je Renata Vrbičića zamijenio Grgo Renje, koji je u sezonu krenuo kao trener vratara.

Gosti odlično ulaze u susret, i već nakon prvih osam minuta igre vode sa 3:1. Riječani se vraćaju do poluvremena, izjednačuju na 3:3, ali katastrofalna realizacija igrača više (0/5 u cijelom susretu) nije im išla na ruku. Šibenik je, s druge strane, u trećoj četvrtini postigao novi gol i uoči posljednje četvrtine vodio je sa 4:3. Brkić je Narančastima početkom zadnje dionice igre donio vodstvo od 5:3. Četiri i pol minute prije kraja Beltrame je smanjio na 5:4, a do kraja utakmice nije bilo golova. Imali su domaćini još dvije prilike sa igračem više, ali nisu bili precizni.

Najefikasniji igrač na utakmici bio je gostujući kapetan Edi Brkić sa tri gola, dok je kod Riječana najviše golova postigao Beltrame.

Ovom pobjedom Šibenik NCP približio se na samo bod zaostatka za Riječanima, a što je još važnije, i dalje je u igri za plasman među četiri hrvatske momčadi u regionalnoj ligi. Ali do samog kraja bit će vrlo neizvjesno.

U sljedećem kolu Šibenik NCP u Crnici dočekuje splitski Jadran, dok je Primorje slobodno.