Vodeni sportovi

Kožulj još nije za staro željezo

Maja Giljanović • subota, 13.03.2010.

Gordan Kožulj i u 34. godini pokazuje da još nije za staro željezo. Bivši svjetski i europski prvak na 200 metara leđno u malim bazenima drugog je dana Općeg prvenstva Hrvatske u 25-metarskim bazenima osvojio zlatnu medalju u finalu utrke na 100 leđno. Direktor reprezentacije je slavio ispred 18-godišnjeg Ivana Biondića i 19-godišnjeg Tea Kolonića.

Drugog dana Općeg prvenstva Hrvatske u 25-metarskim bazenima koje se u organizaciji Mladosti održava na Savi i kojim pada zastor na zimski dio sezone istaknutu su ulogu vodili plivači i plivačice Zagrebačkog plivačkog kluba. Članovi ZPK-a osvojili su zlatne medalje na 200 slobodno i 50 delfin u obje konkurencije, na 200 prsno u muškoj i štafetu 4x100 slobodno u ženskoj konkurenciji.

200 slobodno su osvojili Anja Trišić (2:03,52) i Mario Delač (1:48,03), 50 delfin Andrijana Benčić (28,01) i Mario Todorović (23,27), 200 prsno plivača Luka Škugor (2:15,05) i 4x100 m slobodno ZPK 2 (ispred ZPK 1) u sastavu Doroteja Bednjanec, Nikolina Sabo, Ivana Bolanča i Katarina Turčinović (3:51,59).

Vezane vijesti

Iz Splita su prvak na 400 mješovito Dujam Sablić za POŠK (4:22,32) i prvakinja na 100 leđno Mabel Sulić za Jadran (1:01,99), iz Dubrovnika prvakinja na 200 prsno Ana Matković za Jug (2:32,12), iz Rijeke prvakinja na 400 mješovito Željana Knežević za Primorje (4:53,93) i iz Zagreba štafeta 4x100 slobodno Mladosti 1 u sastavu Aleksej Puninski, Ivan Levaj, Dong Kim i Erazmo Maršanić (3:16,52).

Na Savi ostaje i zlatna medalja na 100 leđno. Gordan Kožulj je u 34. godini slavio (54,36) ispred tinejdžera Ivana Biondića (55,21) na drugom i Tea Kolonića (55,31) na trećem mjestu.