Šundov najbolji u porazu Kavale

Tea Lokas • četvrtak, 18.03.2010.

Bez veće senzacije završeno je 20. kolo prve grčke košarkaške lige, a bodove su po običaju upisali favoriti Panathinaikos i Olympiakos, dok je u dvoboju sredine ljestvice bolja bila ekipa domaćeg Peristerija. Jedini neočekivani rezultat bio je onaj AEK-a i Panelliniosa...

Peristeri je u derbiju sredine ljestvice slavio nad gostujućim Arisom rezultatom 69:63. Iako je Kiki Clark ubacio čak 25 poena, njegova momčad Arisa izgubila je susret od Peristerija za kojeg su se u dvoznamenkaste strijelce upisali Jamie Arnold (17), Marcus Faison (16) i Cliford Hammonds (14).

Jedino iznenađenje ponudila je ekipa AEK-a, koja je na domaćem terenu svladala Panellinios. Pobjeda desete momčadi prvenstva nad momčadi koja je na četvrtoj poziciji došla je nakon dvije potpuno izjednačene četvrtine te dvije potpuno različite. U trećoj četvrtini Panellinios je napravio čak deset poena prednosti, da bi AEK u posljednjih deset minuta vratio sav zaostatak i pobijedio jednim košem razlike (79:77).

Trenutno prva momčad prvenstva uvjerljivo je slavila nad Kavalom, sa čak 18 poena razlike. Iako je Panathinaikos odnio pobjedu u tom susretu, najbolji igrač na utakmici bio je Hrvat Bruno Šundov, koji je imao 21 poen, devet skokova i dva bloka. Tri poena manje imao je, na strani PAO-a, Mike Batiste.

Olympiakos je upisao najveću koš-razliku u ovom kolu pobijedivši Trikalu rezultatom 109:74. Nikola Vujčić nije slijedio svog kolegu Šundova pa je njegov učinak bio znatno slabiji, iako se upisao u strijelce s jednim košem za dva. I u toj utakmici nastavljen je trend najboljeg igrača susreta na strani gubitnika. Tu je briljirao Trikalin David Young s 27 poena.

Marousi je također bio uspješan u gostima kao i Olympiakos, a njihov protivnik bio je Panionios. Tijesna pobjeda došla je nakon vodstva Panioniosa do treće četvrtine, kada Marousi preuzima "palicu" i dolazi do 14. pobjede u sezoni.

PAOK i Ilysiakos jedine su dvije ekipe koje su svoj dvoboj dovele do produžetaka, a tamo je sretniji bio gostujući PAOK (77:81). Kolossos je upisao rutinsku pobjedu nad posljednjom plasiranom momčadi prvenstva, Olympijom.