Spahija i dalje u Top 4

Branimir Korać • nedjelja, 21.03.2010.

Kompletirano je 26. kolo ACB lige. U nedjeljnim susretima od Top momčadi nastupila je samo Valencia koja je slavila u San Sebastianu, a od naših igrača igrao je tek Mario Stojić i to jako dobro u pobjedi Alicantea protiv Murcije...

Murcia je ostala na svega četiri pobjede i s vrlo malim šansama za izbjegavanje ispadanja iz lige. Momčad Edua Torresa poraze niže kao na tekućoj vrpci, a danas se bodovima s njihovog parketa osladio Alicante. Pravu šansu domaćini nisu niti imali, u 33. minuti su bili na minus dva, a nakon toga više nijednom nisu došli tako blizu.

Pobjednika je predvodio naš reprezentativac Mario Stojić koji je za 28 minuta ubacio 16 poena (4/6) uz osam skokova i četiri asistencije, a uz njega Mindaugas Katelinas je dodao 11 poena i 11 skokova. Kod domaćina Miloš Vujanić je ubacio 26 poena, a Paulo Prestes 11 uz deset skokova.

Iznenađenja nije bilo u San Sebastianu gdje je Spahijina Valencia potvrdila ulogu favorita protiv Lagun Ara. Slično kao u Murciji, domaćin nije imao previše šanse, gosti su slavili 83:76, no unatoč nevelikom zaostatku Lagun Aro je glatko poražen. Valencia tako nastavlja s odličnim igrama i upisala je 17. ovosezonsku pobjedu.

U pobjedničkom sastavu Nando De Colo je ubacio 17 poena, a Rafa Martinez 14 uz šest skokova. Kod Lagun Ara po 17 poena ubacili su Ignerski i Barbour.

Joventut je drugom pobjedom u nizu najavio izlazak iz krize. Druga pobjeda stigla je na gostovanju u Manresi gdje su slavili 84:78. Domaćin se najvećim dijelom utakmice teško nosio s boljom momčadi iz Badalone te je na kraju upisao poraz koji ga na dvije pobjede udaljuje od Joventuta i pozicija za doigravanje.

Najbolji kod Joventuta bili su Uroš Tripković s 23 poena (5/7 trica) i Eduardo Hernandez-Sonseca s 11 poena i šest skokova. Kod Suzuki Manrese Roman Montanez je ubacio 14 poena, a veteran Larry Lewis 13 uz devet skokova.

Fuenlabrada je prekinula seriju od tri pobjede u nizu Estudiantesa. Domaćin je bio bolji 86:82, a Estudiantes je u posljednjih 20-ak sekundi promašio čak tri trice (Lofton dvije, Suarez jedna) za produžetak nakon čega je Burstein ubacio jedno slobodno bacanje za konačnih 86:82.

Esteban Batista s 24 poena i 14 skokova bio je najbolji kod domaćina, a dobro je odigrao i Gerald Fitch koji je dodao 15 poena uz sedam skokova i pet asistencija. Kod gostiju Pancho Jasen je ubacio 23 poena uz sedam skokova, a German Gabriel 17 poena.

Najuvjerljivija je bila Granada koja je na svom parketu nanijela četvrti uzastopni poraz Valladolidu. Susret je završen 83:73 pobjedom domaćina koji je već na poluvremenu imao dvoznamenkastu prednost i mogao je slaviti i uvjerljivije.

Richard Hendrix s 19 poena i šest skokova te Jimmie Hunter sa 16 poena predvodili su domaćina, a kod gostiju Federico van Lacke je ubacio 16 poena uz šest skokova, a Lamont Barnes 12 poena uz deset skokova.