Vodeni sportovi

Bernardu 50, 100 i 200 slobodno

Maja Giljanović • ponedjeljak, 22.03.2010.

U Pekingu olimpijski pobjednik na 100 i brončani na 50 slobodno Alain Bernard je na mitingu u Parizu osvojio 50, 100 i 200 slobodno, ali svojim nastupom nije oduševljen. "Trom sam i nedostaje mi eksplozivnosti", zaključio je 26-godišnjak.

Europski prvak na 50 i 100 slobodno iz Eindhovena 2008., olimpijski pobjednik na 100 i olimpijska bronca na 50 slobodno Alain Bernard je na mitingu u 50-metarskom bazenu u Parizu osvojio 50, 100 i 200 slobodno.

26-godišnji Francuz je na 100 slobodno vrijeme iz kvalifikacija (50,80) poboljšao na 49,74, ali nakon mitinga u Nici prije tri tjedna ni ovog puta nije bio bolji od nastupa u Luxembourgu (49,58) u siječnju uoči odlaska na trotjedne pripreme u Južnoafričku Republiku: "Nisam zadovoljan, priželjkivao sam utrku ispod 49,4. Pomalo frustrira nedostatak eksplozivnosti, trom sam i padam u drugih 50 metara".

Vezane vijesti

I na 50 slobodno je poboljšao rezultat iz kvalifikacija (23,18), ali ni ovog puta se nije spustio ispod luksemburških 22,71 (22,75).

200 metara Bernard rijetko pliva, ali i njih je osvojio, slavio je (1:51,71) ispred 16-godišnjeg klupskog kolege Clementa Mignona (1:53,79).

Bernard pripreme za Francusko prvenstvo od 13. do 19. travnja u Saint-Raphaelu koje je izlučno natjecanje za odlazak Francuza na Europsko prvenstvo u Budimpešti (9. - 15. kolovoza) nastavlja od 25. do 28. ožujka u Amsterdamu.

Olimpijsko srebro iz Pekinga Amaury Leveaux u Chamberyju je osvojio prvo mjesto na 50 delfin (24,55) i na 100 slobodno (50,39), a nakon što je u kvalifikacijama utrke na 200 slobodno isplivao najbolji rezultat (1:54,37) od finala je odustao.