Ostali sportovi

Liquigas uzeo sve, Kvasina 93.

Maja Giljanović • srijeda, 24.03.2010.

Odličan prvi dan Settimane Internazionale Coppi e Bartali za Liquigas. Francesco Chicchi je u prvom dijelu prve etape slavio u gustom finišu ispred Gavazzija i Ferrarija, a u drugom dijelu momčad je u timskom kronometru pobijedila ispred De Rose i Lamprea. Nakon 81,2 km prvog i 15,6 km drugog dijela hrvatski biciklist Matija Kvasina zauzima 93. mjesto od 140 koliko ih je završilo prvu etapu u Riccioneu.

Liquigas je najveći dobitnik prve etape Settimane Internazionale Coppi e Bartali. Prvi dio od 81,2 km za Liquigas je osvojio Francesco Chicchi u gustom finišu ispred Francesca Gavazzija (Colnago) na drugom i Roberta Ferrarija (De Rosa) na trećem mjestua, a drugi su dio od 15,6 km devet sekundi ispred De Rose i 15 ispred Lamprea za Liquigas zajedničkim trudom osvojili Chicchi, Davide Cimolai, Mauro Finetto, Oliver Zaugg, Tiziano Dall'Antonia, Alessandro Mauro Vanotti, Ivan Santaromita i Maciej Bodnar.

Coppi e Bartali je prva utrka Riccarda Ricca (Ceramica Flaminia) nakon što mu je istekla dvogodišnja suspenzija zbog dopinga (ukupno je 21.), a hrvatski biciklist Matija Kvasina (Radenska) koji je u prvom dijelu osvojio 104. mjesto u vremenu pobjednika uoči 175,1 km dugačke etape od San Lazzaro di Savene do Faenze zauzima 93. mjesto minutu i 18 sekundi iza Chicchija.