Ostali sportovi

Srebrna medalja i za Tinu Erceg

Maja Giljanović • srijeda, 24.03.2010.

Nakon srebrne medalje Tijane Tkalčec na preskoku srebrom se okitila i Tina Erceg. Kaštelanka je u džep gotovo spremila medalju i na tlu, ali na koncu joj je izmakla i osvojila je četvrto mjesto. Marijo Možnik je pao i zauzeo sedmo mjesto.

Hrvatska reprezentativka Tina Erceg u Dohi je drugog dana finala na trećem ovogodišnjem Svjetskom kupu nastupila u dva finala, uzela je jednu medalju i osvojila jedno četvrto mjesto.

Na gredi je Kaštelanka zaslužila ocjenu 13,600 i zauzela drugo mjesto iza Kineskinje Wu Liufang (14,700) i ispred Južnoafrikanke Jennifer Khwela (13,350), a za vježbu na tlu je dobila 13,550 dovoljno za brončanu medalju sve do nastupa Huang Qiushuang. Kineskinja je nastupila posljednja i ocjenom 13,850 preskočila na koncu četvrtu Erceg i brončanu Turkinju Goksu Uctas (13,700) i osvojila srebro iza Wu (13,975).

Vježba Marija Možnika na preči vodila je plasmanu na podij, ali Zagrepčanin je nakon "tkačeva" pao i u konačnici se zadovoljio sedmim mjestom (14,250) ispred Brazilca Periclesa Da Silve (13,625). Najbolji je Leteći Nizozemac Epke Zonderland (15,950) ispred srebrnog Zhang Chenglonga (15,675) i branitelja naslova koji je slavio i u Osijeku u studenom prošle godine Aljaža Pegana (15,325) na trećem mjestu.

Četvrti Svjetski kup na rasporedu je 10. i 11. travnja u Parizu.