Vodeni sportovi

Savoni prednost pred uzvrat u Kotoru

Matej Milanović • srijeda, 24.03.2010.

U prvom susretu finala vaterpolskog Kupa LEN Savona je nadigrala Cattaro i slavila s 9:7. Crnogorci su ipak izborili prihvatljiv zaostatak i mogu se nadati preokretu u Kotoru...

Savona je bolje krenula u prvi susret finala Kupa LEN protiv Cattara te je dobila prvu četvrtinu s 2:0. Druga dionica bila je izjednačena te se na veliki odmor otišlo s 4:2 za domaće. Cattaro je nadigrao Savonu u trećoj dionici te je nakon 24 minute rezultat bio 5:5.

U posljednjoj četvrtini domaći su ipak uspjeli vratiti prednost od dva gola i na kraju slaviti s 9:7. S tim će rezultatom otići u Crnu Goru gdje će se odlučivati o osvajaču trofeja. Cattaro neće imati lagan posao, ali dva gola se mogu nadoknaditi. Kod Savone su po dva gola zabili Varellas, Janović i Angelini.

Kod Cattara je pak tri gola upisao Filipović. Teo Đogaš je dodao dva gola, a Aljoša Kunac jednog. Upravo Kunac je utakmicu završio tri minute prije kraja zbog trećeg isključenja. Uzvrat će se igrati u Kotoru za tri tjedna.