Ponovno dobra igra Tomića

Branimir Korać • nedjelja, 28.03.2010.

Odigrani su prvi susreti 27. kola ACB lige. Favoriti su upisali očekivane pobjede iako se možda očekivalo kako će biti i uvjerljiviji. Od naših igrača nastupio je samo Ante Tomić i još jednom bio među najboljim igračima Reala...

Košarkaši Cajasola priredili su neugodno iznenađenje svojim navijačima domaćim porazom od Granade. Granada je bila bolja 85:74 u susretu u kojem su gosti dominirali cijelim tijekom susreta i posve zasluženo slavili. Minutu i pol prije kraja susreta dobili su domaćinu priliku približiti se, bili su na četiri poena zaostatka i Hunter je promašio oba slobodna bacanja, ali gosti su uhvatili skok u napadu i zadržali prednost. Do kraja susreta samo su iskontrolirali rezultat te otišli do pobjede.

Kod Granade su se istaknuli Jon Stefansson s 18 poena i Pablo Aguilar s 15 poena, pet skokova i pet asistencija. Kod Cajasola Duško Savanović je ubacio 17 poena uz devet skokova, a Juan Jose Triguero je dodao 11 poena.

Barcelona je uz neočekivane probleme izborila pobjedu na domaćem parketu protiv Fuenlabrade. kada su početkom posljednje četvrtine domaćini pobjegli na 56:44, činilo se kako će lako završiti posao i stići do visoke pobjede, međutim dogodilo se neočekivano. Fuenlabrada se nije predala i vratila se u igru, a na ulasku u zadnju minutu čak je i vodila 66:65. Međutim tu je i stala. Do kraja susreta Barcelona više nije primila niti poen te je na kraju slavila 71:66.

Pete Mickeal je predvodio Barcelonu sa 17 poena, a 11 poena i pet skokova dodao je Terrence Morris. Kod gostiju Leo Mainoldi je ubacio 19 poena, Tal Burstein deset, a Gerald Fitch je dodao devet poena i devet skokova.

Real je odigrao tijesnu utakmicu u Badaloni s Joventutom, ali je u završnici imao više oružja i slavio je 82:76. Pet minuta prije kraja bili su domaćini u potpunoj rezultatskoj ravnoteži, rezultat je glasio 65:65, a onda je krenulo Realovo odvajanje. S dvije trice Prigionija i jednom Bullocka pobjegli su na 74:66 i Joventut više nije imao nikakve šanse.

Ante Tomić bio je u skupini igrača s po 11 poena, tome je dodao tri asistencije, dva skoka i dvije blokade te s 29 minuta imao najveću minutažu kod Reala. Osim njega 11 poena ubacili su i Prigioni, Garbajosa i Bullock. Kod Joventuta Luka Bogdanović ubacio je 20 poena (6/8 trica), 16 je dodao Uroš Tripković, a 11 uz sedam skokova Henk Norel.

Spahijina Valencia učvrstila je četvrtu poziciju pobjedom protiv Unicaje 92:87. Posve zaslužena pobjeda Valencije koja je imala većim dijelom susreta pozamašnu prednost, dozvolila u završnici Unicaji povratak, ali nje i potpunu opasnost od preokreta.

Matt Nielsen s 20 poena i uz vrlo dobru igru bio je prvo ime susreta, a 14 poena dodao je Thomas Kelati. Kod momčadi iz Malage Joel Freeland je ubacio 20 poena uz pet skokova dok je 16 poena dodao Omar Cook.