Ostali sportovi

Sitni Rodriguez visoko uzdignutog čela

Maja Giljanović • nedjelja, 28.03.2010.

30-godišnji Joaquim Rodriguez pobjednik je ovogodišnjeg izdanja Volte Cicilistice a Catalunya. 1,69 m visoki i 59 kg teški Španjolac najmanjih je gabarita od svih prijavljenih u utrci, ali je pokazao širok spektar kvaliteta i slavio ispred Xaviera Tonda i Reina Taaramaea. Naš Robert Kišerlovski ukupno je 18., a trijumf u posljednjoj etapi odnio je Juan Jose Haedo.

Hrvatski biciklist Robert Kišerlovski (Liquigas) u posljednjoj je etapi Volte Ciclistice a Catalunya na motostazi u Montmelou zauzeo 80. mjesto u vremenu identičnom pobjedniku etape Juan Joseu Haedu (Saxo Bank). U ukupnom poretku 23-godišnjak je zadržao plasman u Top 20 i na koncu na 18. mjestu za pobjednikom Joaquimom Rodriguezom (Katusha) zaostao minutu i 40 sekundi.

117,8 km dugu sedmu etapu Volte Haedo je osvojio ispred Nijemca Roberta Forstera (Milram) na drugom i Irca Nicolasa Rochea (AG2R) na trećem mjestu, pobjeda Argentinca druga je Saxo Banka u manje od 24 sata nakon što je u subotu Fabian Cancellara slavio na E3 Prijs Vlaanderen-Harelbeke.

Saxo Bank je pozdravio i Topp 5 plasman Juanovog brata Lucasa Sebastiana koji je nakon osam krugova Montmeloom zauzeo peto mjesto.

Rodriguez koji je na čelu od treće etape u ukupnom je poretku slavio 10 sekundi ispred Xaviera Tonda (Cervelo) na drugom i 43 sekunde ispred Taaramaea na trećem mjestu.