Barać dobar u laganoj pobjedi Caje

Branimir Korać • ponedjeljak, 29.03.2010.

S pet nedjeljnih utakmica okončano je 27. kolo ACB lige. Caja Laboral upisala je novu pobjedu te učvrstila drugu poziciju dok treba istaknuti i pobjedu Murcije nakon dugo vremena te naznaku buđenja posljednjeplasirane momčadi lige...

Slobodni pad Valladolida se nastavlja. Novi poraz upisan je u susretu protiv Caje Laborala koja je slavila u Valladolidu 86:70. Na poluvremenu je sve još uvijek bilo otvoreno, gosti su vodili tek s dva poena razlike, ali u drugih 20 minuta igra domaćina se raspala i Caja je otišla do visoke pobjede.

Mirza Teletović je ubacio 23 poena uz sedam skokova, a 18 poena je dodao Tiago Splitter. Stanko Barać odigrao je također dobru utakmicu te je za 23 minute ubacio 11 poena (5/10 iz igre) uz tri skoka. Kod Valladolida Robert Battle je ubacio 14 poena uz sedam skokova, a Lamont Barnes je dodao 11 poena.

Četvrti poraz u nizu upisala je Manresa. Pravu katastrofu doživjeli su na gostovanju u Madridu kod Estudiantesa koji je slavio s visokih 96:67. Bila je to potpuna dominacija Estudiantesa koji je uoči posljednje četvrtine već vodio 79:43 i gosti su spašavali obraz pokušavši izgubiti sa što manjom razlikom.

Kod pobjednika dobru utakmicu odigrali su Pancho Jasen sa 16 poena i deset skokova te Nick Caner-Medley koji je dodao 15 poena. U gostujućem sastavu Larry Lewis je ubacio 16 poena, a Brian Cusworth 15 uz osam skokova.

Seriju poraza nastavio je i Lagun Aro koji je gostovao na uvijek vrućem terenu Gran Canarije. Treći poraz u nizu stigao je u prilično izvjesnom susretu u kojem je domaćin brzo riješio pitanje pobjednika, a i ovdje su gosti u posljednjih desetak minuta tek smanjivali visok zaostatak.

Gran Canariju su predvodili Will McDonald s 18 poena te Jaycee Carroll s 15 poena i šest skokova. Kod gostiju Antwain Barbour je ubacio 14 poena dok je 11 poena i pet skokova dodao Rai Lopez.

U derbiju začelja Murcia je u gostima svladala Xacobeo i tako napokon stigla do pobjede te probudila nadu kako bi mogla ostati u ligi. Xacobeo je loše otvorio utakmicu i nakon toga više se nikako nisu uspjeli do kraja oporaviti. Gosti su uspjeli sačuvati prednost te stići do vitalne pobjede.

Najveće zasluge za pobjedu imaju Shammond Williams koji je ubacio 17 poena uz osam asistencija te Miloš Vujanić koji je također ubacio 17 poena. Kod domaćina Javier Bulfoni je ubacio 22 poena uz šest skokova, a Jeremiah Massey je dodao 16 poena i šest skokova. Drago Pašalić igrao je 15 minuta i ubacio dva poena (1/5 iz igre) uz pet skokova.

Bizkaia igra u velikoj formi. Nakon što su bili na dnu i daleko od doigravanja, zaigrali su u posljednjih mjesec i pol daleko kvalitetniju košarku i sada su vrlo blizu onih koji drže pozicije za doigravanje. Novu pobjedu ostvarili su u Alicanteu gdje su slavili 76:74. Domaćin je imao pobjedu u svojim rukama, vodio je 74:71 u samoj završnici, a onda je Hervelle smanjio na 74:73. Još uvijek su igrači Alicantea imali priliku, no Pape Sow je izgubio loptu, a to je dvije sekunde prije kraja tricom kaznio Janis Blums te donio pobjedu svojoj momčadi.

Bilbao su predvodili Javier Salgado s 22 poena i pet asistencija te Alex Mumbru sa 17 poena. Marko Banić za 27 minuta je ubacio šest poena (3/6 iz igre) dok je Damir Markota za 17 minuta ostao bez poena (0/1 iz igre) s pet uhvaćenih skokova. Kod domaćina Mindaugas Katelynas je ubacio 14 poena, a Pape Sow 11 uz pet skokova. Mario Stojić igrao je 16 minuta i ubacio tri poena (1/5 iz igre) uz tri ukradene lopte.