1. Hrvatska nogometna liga, 23. kolo, 03.04.2010, 18:00 h, Stadion Maksimir, gledatelja: 300
Suci: Edi Šunjić (Split), Petar Gabrilo (Split), Mario Galović (Slavonski Brod)
Lokomotiva
Lokomotiva
0:0 Karlovac 1919
Karlovac 1919

Lokomotiva promašila pobjedu

Borna Rupnik • subota, 03.04.2010.

U Zagrebu su Lokomotiva i Karlovac podijelili bodove najnepopularnijim rezultatom (0:0), iako prilika za pogodak, prvenstveno onih Lokomotivinih, uistinu nije nedostajalo...

Niko Tokić
19'
15
Željko Kovačević
57'
16
Andrea Ottochian
69'
Igor Pamić

Lokomotiva i Karlovac odigrali su na Maksimiru u okvirima hrvatskog nogometa solidnih 90 minuta, a naposljetku će za pobjedom više žaliti Zagrepčani, koji su promašili nekoliko izglednih prilika za pogodak vrijedan tri boda.

Podrška

Premda se ukupan broj gledatelja uz malo truda na našim stadionima može ustanoviti do posljednjeg posjetitelja, navijači Lokomotive, a pogotovi oni Karlovca, stvorili su svojom neprestanom pjesmom pristojan ugođaj na neuglednom Maksimiru.

Međutim, Karlovčani su bolje otvorili susret, a prva prava prilika pružila im se nakon sedam minuta igre. Međutim, propustio ju je kapetan Matija Štefančić. To je ipak upozorilo Lokomotivu da treba zaigrati prema naprijed pa je uspostavljena terenska ravnoteža uz dva neuspješna pokušaja Mateja Jelića. Karlovačkog trenera Igora Pamića već je u 19. minuti zadesila i ozljeda Enesa Novinića, koji je morao napustiti teren.

Brojna gostujuća ubacivanja visokih lopti pred Ivana Kelavu uglavnom su bila uzaludna: tek je Josip Jerneić uspio opasnije zaprijetiti glavom, a na isti način u sljedećem napadu uzvraća raspoloženi Lokomotivin stoper Tomislav Puljić. Iako je Karlovac do kraja prvog poluvremena imao više od igre, čemu su gostoljubivo asistirali domaći igrači nizom vlastitih pogrešaka, s dvije se intervencije morao istaknuti Hrvoje Sunara.

Karlovački čuvar mreže u 31. minuti sjajnom je paradom izvukao udarac Matea Poljaka ispod same prečke, a deset minuta poslije pomogao mu je i okvir gola te je nekako zadržao loptu na svojoj gol-liniji, uz nekoliko upitnih pogleda prema pomoćnom sucu, koji se nije oglasio. Tako se na odmor otišlo bez pogodaka.

Napadač Bagarić

Koliko je Royu Ferenčini stalo postići taj jedan pogodak pokazuje i taktički potez iz završnih minuta, kada je umjesto čuvanja prihvatljive "nule" u napad poslao stopera Mateja Bagarića kako bi on skupio što više visokih lopti i proslijedio ih svojim napadačima.

Drugi je dio počeo udarcem Nike Tokića koji se od Ivora Horvata zamalo odbio iza Kelavinih leđa, a nakon kratkog zatišja uslijedile su tri dobre prilike za Lokomotivu, svaka bolja od one prijašnje. Tomislav Havojić može se opravdati nezgodnim kutem, ali ono što su propustili Matej Jelić i Tomislav Martinac u 57. i 61. minuti ipak pripada u kategoriju "teže promašiti nego pogoditi". Obojica su iz velike blizine umjesto praznog ostatka mreže pogađali igrače Karlovca.

Tada se igra ipak malo primirila. Težište je vraćeno na sredinu terena, pri čemu su Lokosi smišljali kako probiti čvrsti karlovački bedem, dok su gosti vrebali svoj trenutak iz protunapada. On je došao u 80. minuti, no nekako se snašao Leonard Mesarić, a uslijedile su dvije gužve u kaznenom prostoru nakon kojih su Pamićevi nogometaši tražili jedanaesterac zbog igranja rukom.

No, sudac Edi Šunjić nije reagirao, a zadnju pravu priliku stvorio je mladi Petar Franjić nedugo po svom ulasku na teren. Lopta je naposljetku došla do Havojića, ali ni on nije bio dovoljno precizan. Tako se Lokomotiva izjednačila na šestom mjestu s Osijekom (36 bodova), a Karlovac je ostao na istom odstojanju od Cibalije i za bod odmaknuo Šibeniku.