1. Hrvatska nogometna liga, 23. kolo, 03.04.2010, 18:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 3000
Suci: Jurica Mihalj (Velika Mlaka), Olujić (Zagreb), Ambrinac (Zagreb)
Cibalia
Cibalia
0:0 Istra 1961
Istra 1961

Istra 1961 izvukla bod iz Vinkovaca

Matej Milanović • subota, 03.04.2010.

Vinkovački dvoboj Cibalije i Istre završio je bez pobjednika i bez golova. Domaći su tako produžili seriju pozitivnih rezultata, a Istra je vratila bod prednosti pred Zagrebom.

Tomislav Pavličić
46'
25
Ivan Baraban
60'
3
Josip Lukačević
85'
Stanko Mršić

(do 90')

(do 68')

(do 90')

Kalilou Mohamed Traore
68'

Dragan Tadić
90'
Zoran Vulić

Cibalia je protiv Istre 1961 pred svojom publikom tražila 18. uzastopni pozitivan rezultat. Obzirom na trenutačno stanje Puljana, imali su se puno pravo nadati tome. Gosti su pak došli pokušati uzeti barem bod, budući da je svaki osvojeni bod od velike važnosti u borbi za ostanak.

Iako su u Vinkovce doputovali bez prvog strijelca, Asima Šehića, Istrani su odmah krenuli ozbiljno u napadu i u nekoliko su navrata zaprijetili domaćem vrataru. Istra je od početka imala inicijativu i držala konce igre, a Cibalia je tek nakon dvadesetak minuta uspjela doći do ozbiljnije prilike.

Do kraja prvog dijela Istra 1961 nastavila je igrati bolje i stvarati prilike, a Vinkovčani su tek povremeno uspijevali stvoriti poteškoće gostujućoj obrani. U nastavku su stvari krenule smjerom koji se očekivao od samog početka. Cibalia je započela puno bolje, stvarala je prilike i vodila igru. Ipak, Istra je zadržala mirnoću.

Gostujuća obrana nije načinila nikakvu glupu i skupocjenu pogrešku kakvih je bilo nekoliko u dosadašnjem tijeku sezone te će Istra 1961 u Pulu odnijeti veoma važan bod. Time su gosti vratili bod prednosti pred Zagrebom i smanjili su zaostatak za Međimurjem, koje sada ima samo bod više. Cibalia pak ostaje druga i nastavlja svoju izvrsnu seriju, koja sada iznosi 18 prvenstvenih utakmica bez poraza.