"Tko manje" Boce i Rivera

Maja Giljanović • ponedjeljak, 05.04.2010.

Vijest da su u 12. kolu Clausure Boca Juniors i River Plate izgubili od Rosarija i Lanusa više nikog ni ne čudi, vijest bi bila da su pokisli velikani pobijedili. Činjenica da se mukama Boce i Rivera ne nazire kraj Independiente osobito ne dira, golom Nuneza u 30. minuti slomili su otpor Arsenala i obranili čelo na tablici.

Projektilom Nuneza u 30. minuti Independiente je slomio čvrst otpor Arsenala i obranio čelo tablice Clausure i nakon 12. kola. Independiente je u 2010. izgubio samo jednom i tri je puta odigrao bez pobjednika, Godoyu na drugom mjestu bježi tri, a Argentinos Juniorsima na trećem pet bodova. Godoy je na svom travnjaku iskoristio žutu minutu Veleza i u finišu golovima Salinasa (74.) i Carranze (75.) iščupao pobjedu, a Coria je golovima u 19. i 22. minuti osigurao tri boda AJ-a protiv Chacarite.

Boca Juniors i River Plate primaju šamare sa svih strana. Boca je poklekla protiv Rosarija (Gaitan je u 61. izjednačio, ali tri minute prije kraja Caraglio je utišao Bomboneru), a River je u gostima protiv Lanusa pao bez ispaljenog metka (Blanco u 41. minuti).

San Lorenzo je izgubio i sedmi put u 12 kola, pao na 17. mjesto i ostao bez trenera, Diego Simeone je opstao godinu dana, ali kap koja je prelila čašu strpljenja 106 puta reprezentativca Argentine je 0:1 na El Nuevo Gasometru protiv Gimnasije.

Clausura, 12. kolo:
Boca Juniors - Rosario 1:2, Lanus - River Plate 1:0, Argentinos Juniors - Chacarita 2:1, Newell's Old Boys - Tigre 0:2, Huracan - Colon 0:0, Godoy - Velez 2:0, Estudiantes - Banfield 1:1, Atletico - Racing 0:0 prekid zbog kiše u 22. minuti, San Lorenzo - Gimnasia 0:1, Independiente - Arsenal 1:0