HSV skoro ostao bez finala Kupa

Matej Milanović • subota, 10.04.2010.

Odigrana su polufinala njemačkog rukometnog kupa na završnom turniru koji se igra u Hamburgu. Rhein Neckar Löwen je visoko porazio Gummersbach, dok su domaći nakon odličnog starta jedva svladali Lübbecke...

U prvom polufinalu njemačkog rukometnog kupa Rhein Neckar Löwen je s tri uzastopna gola poveo 6:3 u 15. minuti. Do kraja prvog dijela se razlika nije bitno mijenjala i na odmor su Lavovi otišli sa 14:10. Već u prvom napadu nastavka Rhein Neckar Löwen je povećao na +5. Gummersbach se do 38. minute vratio na dva gola minusa, no serijom od 6:1 protivnici su im pobjegli na 25:18 u 49. minuti i riješili dvoboj.

U završnici je Löwen otišao sve do deset razlike, koliko iznosi i završnih 31:21. Sedam golova je zabio Bjarte Myrhol, a šest je kod Gummersbacha ubacio Viktor Szilagyi. Vedran Zrnić upisao ih je pet od čega jednog sa sedam metara.

Vezane vijesti

Drugo polufinale bilo je puno zanimljivije, usprkos početku u kojem je igrao samo domaći HSV. Lübbecke je zabio prvi gol na utakmici, ali ih je nakon toga primio osam za redom. Do 27. minute HSV je još držao +6, a Lübbecke je tek u završnici prvog djela malo smanjio razliku, na 17:13. Utakmica je izgledala riješena, no Lübbecke se potpuno vratio u nastavku. Serijom od 8:3 gosti su izjednačili na 23:23 u 43. minuti.

HSV je odmah uzvratio sedmercem Hansa Lindberga i golom Domagoja Duvnjaka u kontri. Lübbecke se par minuta držao na minimalnoj razlici nakon čega je domaća momčad pobjegla na dva razlike i uz dosta muke sačuvala prednost do kraja. U zadnjoj minuti su gosti igrali bez golmana, što je Blaženko Lacković iskoristio za dva gola za konačnih 37:32.

Marcin Lijewski je predvodio svoje s deset golova. Lacković ih je ubacio pet, Duvnjak četiri, a jednog je dodao Igor Vori. Kod Lübbeckea je odličan bio Arne Niemeyer s 11 golova. U nedjeljnom finalu u 13 sati i 15 minuta HSV će igrati protiv Rhein Neckar Löwena. Hamburg je jedini naslov osvojio 2006. protiv istog protivnika.

Rukometni kup Njemačke, Final Four, Hamburg, polufinale:
HSV - Lübbecke 37:32 (17:13)
Rhein Neckar Löwen - Gummersbach 31:21 (14:10)

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507