Ostali sportovi

Nada do teške pobjede protiv Ljubljane

Matej Milanović • subota, 10.04.2010.

U četvrtom kolu Regionalne ragbi lige Nada je svladala Ljubljanu u jako teškom dvoboju s 24:20. Što se tiče hrvatskog prvenstva, Makarska rivijera je slavila kod Zagreba 35:26...

Nada je u susret četvrtog kola regionalne ragbi lige protiv Ljubljane dobro krenula s polaganjem Čulića nakon samo tri minute. U 15. minuti Matić je postigao novo polaganje za domaće koje je Rubelj konverzijom povisio na 12:0. Gosti su potom iz kaznenog udarca upisali svoje prve poene, a prije poluvremena je Nada polaganjem Tvrdića i uspješnom konverzijom pobjegla na 19:3.

No, umjesto da po običaju riješe utakmicu, Splićani su u početku nastavka malo popustili i Ljubljana je u prve 23 minute nastavka triput stigla do polaganja preko Udovca, Kosa i Okiča. Samo jednom je Ahačić konvertirao te je Ljubljana povela 20:19. Domaći ipak nisu izgubili mirnoću te su novim polaganjem Matića u 73. minuti ponovno poveli, 24:20. Konverzija nije uspjela te su se do kraja Slovenci nadali preokretu koji je na kraju izostao.

Igrana je i utakmica devetog kola prvenstva Hrvatske u kojoj je Zagreb ugostio Makarsku rivijeru. Domaći su dobrim prvim poluvremenom stekli prednost od 21:15. Međutim, u nastavku je Zagreb pao što je Makarska rivijera iskoristila za preokret i gostujuću pobjedu od 35:26 čime je učvrstila drugo mjesto na ljestvici.

Regional rugby championship, 4. kolo, Skupina A:
Nada - Ljubljana 24:20 (19:3)

Poredak:
Nada 14 (3 odigrane utakmice), Vitezek 11 (3), Ljubljana 6 (3), Pobednik 5 (2), Čelik 1 (3)

Prvenstvo hrvatske, 9. kolo:
Zagreb - Makarska rivijera 26:35 (21:15)

Poredak:
Nada 18 (6 utakmica), Makarska rivijera 17 (7), Mladost 12 (6), Zagreb 11 (7), Vilani-Krasica 6 (6)