Neslavan debi Rančića

Branimir Korać • nedjelja, 11.04.2010.

Završeno je 29. kolo ACB lige s pet susreta nedjeljnog programa. U hrvatskom okršaju u Composteli Alicante je odnio visoku pobjedu protiv domaćeg Xacobea, a Damir Rančić u domaćim redovima debitirao je lošom igrom...

Caja Laboral je u borbi s madridskim Realom za drugu poziciju u ACB ligi stigla do vrijedne gostujuće pobjede kod Cajasola 78:65. Cajasol ove sezone igra jako dobro i momčad iz Vitorije bila je svjesna težine gostovanja, ali od samog početka susreta je dominirala i zasluženo slavila. Već na poluvremenu je bilo plus 14 za goste da bi domaćini zaprijetili povratkom u nastavku susreta. Ipak, Caja je dobro odigrala završnih pet minuta i spriječila preokret.

U pobjedničkom sastavu Mirza Teletović je ubacio 23 poena, a Tiago Splitter 20 poena uz deset skokova. U domaćem sastavu Duško Savanović je ubacio 13 poena uz šest skokova, a Juan Jose Triguero je dodao 11 poena.

Estudiantes je uz dosta muke na svom terenu svladao Lagun Aro i tako ostao u krugu momčadi koje idu u doigravanje. Gosti su bili u prednosti sve do završnice susreta, ali onda je Albert Oliver tri sekunde prije kraja susreta bio precizan i donio pobjedu Estudiantesu.

Kod Estudiantesa su se istaknuli Carlos Suarez je ubacio 19 poena uz devet skokova, a German Gabriel je dodao 13 poena i pet skokova. Kod gostiju Domen Lorbek i Albert Miralles su ubacili po 14 poena.

Joventut je odigrao još jednu vrlo lošu utakmicu i upisao je težak domaći poraz protiv Unicaje. Gosti iz Malage bili su bolji s 90:67. Prvo poluvrijeme bilo je čak izjednačeno, međutim u drugom se igra Joventuta posve raspala i Unicaja je otišla do visoke pobjede.

Kod Unicaje Joel Freeland je ubacio 20 poena uz sedam skokova, a Zabian Dowdell je dodao 14 poena. Kod Joventuta Clay Tucker je ubacio 12 poena, a Alain Koffi devet.

Murcia se porazom kod Gran Canarije 95:91 oprostila od ACB lige. Domaćin nije imao milosti jer je ovo bio i za njega važan susret u borbi za doigravanje stoga je pobjeda Gran Canarije na kraju bila i očekivana. Tijekom cijelog susreta vodila se velika borba, domaćin je brzo stigao do velike prednosti, ali gosti su je iznimnom borbenošću anulirali.

Gran Canariju su predvodili Jaycee Carroll s 27 poena i pet skokova te Melvin Sanders sa 17 poena i pet skokova. Kod gostiju Miloš Vujanić je ubacio 33 poena (7/11 trica) dok je Shammond Williams dodao 17 poena.

Damir Rančić neslavno je debitirao u dresu Xacobea. Njegova momčad teško je stradala doma od Alicantea 91:65, a Rančić je za 18 minuta promašio pet šuteva za tricu, dva slobodna bacanja i ostao bez poena. Bez poena je ostao i Drago Pašalić za četiri minute, a u gostujućem sastavu uz Katelinasa i Erdogana koji su ubacili po 22 poena, Mario Stojić je dodao 11 poena.