Blackburn servirao titulu Chelseaju

Marin Vuković • nedjelja, 11.04.2010.

Manchester United s gostovanja u Blackburnu vraća se tek s nedovoljnim bodom i vrlo je vjerojatno ispao iz utrke za naslov prvaka. Nakon ispadanja iz Lige prvaka ovo je novi udarac za Alexa Fergusona i njegove igrače kojima bi do kraja sezone moglo pomoći tek čudo.

Prije samo dva tjedna Blackburn je bodom osvojenim protiv Chelseaja omogućio Manchester Unitedu preuzimanje vodeće pozicije, no puno veću uslugu napravili su Carlu Ancelottiju jer njegova momčad nakon 34. kola ima otvoren put prema naslovu prvaka. Isključivo obrambenom, ali i čvrstom igrom Roversi su sačuvali svoju mrežu netaknutom, što i nije bilo posebno teško jer neobično nervozni i neefikasni Manchester United tijekom cijele je utakmice stvorio tek dvije prave prilike za pogodak.

Nikola Kalinić odigrao je svih 90 minuta za Roverse, no u sustavu koji nije imao nikakvih napadačkih ambicija nije se mogao posebno istaknuti. U nekoliko je navrata pri kraj utakmice zadržao loptu kada je to Blackburnu bilo potrebno, no cijeli je susret odigrao bez prave prilike i udarca prema golu.

United je potpuno očekivano bio bolja momčad, privatizirao loptu i pokušavao pronaći put do mreže Paula Robinsona, no bez Waynea Rooneyja, Darrena Fletchera, Michaela Carricka i Patricea Evre gotovo svi su pokušaji nemoćno završavali na dvadesetak metara od vrata Blackburna.

Prvu pravu, sjajnu priliku krajem je prvoga dijela propustio Antonio Valencia. Ekvadorac je izbio sam pred Robinsona i u situaciji jedan na jedan prilično loše pucao, ali se odličnom intervencijom istaknuo i vratar Blackburna. Bilo je to sve vrijedno spomena što je United napravio u prvom poluvremenu.

Premda se u nastavku očekivala ofenziva na vrata Robinsona, drugi je dio bolje otvorio Blackburn i bez većih problema držao Crvene vragove na distanci. Ulaskom u posljednju četvrtinu utakmice u gostujućim je redovima naočigled rasla nervoza, a posebno rastrojeno izgledao je Dimitar Berbatov kojemu danas baš ništa nije polazilo od ruke.

Upravo je Bugarin imao dvije najbolje prilike u drugome dijelu, no oba je puta kao pobjednik izašao Paul Robinson. S posljednjim sučevim zviždukom ugasile su se i nade danas iznimno brojnog kontingenta Unitedovih navijača, koji su od prve do zadnje minute grlatom podrškom nosili gostujuću momčad. Chelsea u srijedu ima priliku pobjeći na četiri boda razlike, a tada bi bez obzira na preostale protivnike Unitedovi izgledi za obranu naslova bili svedeni na minimum.

Strijelci se nisu istaknuli niti u prvoj utakmici nedjeljnog programa, Wolverhampton i Stoke City također su odigrali neodlučeno 0:0, a bod je daleko potrebniji domaćinu koji i dalje nije osigurao svoj prvoligaški status.