Lokomotiva pobjednik derbija

Željko Kubatka • ponedjeljak, 12.04.2010.

Poslije reprezentativnih uzbuđenja hrvatske rukometašice su se vratile domaćem prvenstvu u kojem je bilo najzanimljivije u Domu sportova gdje je Lokomotiva u derbiju 21. kola svladala Zamet. Osječkim Zrinjevcem je protutnjala Arena, dok je Podravka utrpala 55 golova Đurđevčankama…

Jedine dvije utakmice u kojima se nije mogao predvidjeti krajnji ishod igrane su u Zagrebu i Zaprešiću. Lokosice su ugostile Riječanke koje ove godine igraju vrlo dobro i pravo su osvježenje sezone. Prvih dvadesetak minuta u derbiju kola pripalo je Zamećankama. Imale su gošće i tri gola prednost što Zagrepčanke preokreću na +2 do odlaska u svlačionicu. Furiozno otvaranje Zagrepčanki na početku drugog dijela značio je potpuni preokret do tada utakmice s neizvjesnim ishodom Golovi su se redali kao po vrpci do vodstva Lokomotive 22:15. Riječanke su ipak na kraju, s golovima reprezentativki Dine Havić i Ivane Vuković sveli rezultat na prihvatljiv poraz.

U pobjedničkom timu Lokomotive istakle su se Aneta Peraica i Nikica Pušić koje su nas oduševile i igrama za hrvatsku reprezentaciju protiv Makedonije. Peraica je postigla 10, a Pušić sedam golova. Dina Havić je za Zamet postigla osam golova.

I u Zaprešiću je prvih trideset minuta proteklo u izjednačenoj igri s poravnatim rezultatom. Obrane su bile ječe strane u obje ekipe i na svakoj strani je postignuto po 12 golova. Domaće, i nakon odmora nastavljaju s čvrstom obranom, ali i s efikasnijim napadom. Zaprešićanke prave tri gola prednosti i tu prednost pred kraj utakmice povećavaju za sigurnu pobjedu. Darija Pešić je bila najefikasnija u zaprešićkoj momčadi s osam golova, istakla se i golmanica Dubravka Bukovina s 13 obrana.

Arena je u Osijeku održala lekciju iz predmeta "rukomet" i to naplatila s visokom pobjedom. U prvom dijelu su se Osječanke dobro držale i održavale priključak, međutim u nastavku je krenulo sve naopako po njih. Domaći trener Branko Ivanuš je potaknut lošom igrom svojih najboljih igračica na parket poslao igračice s klupe, što je sve popratio sa nimalo pedagoškim rječnikom i metodama. Selana Milošević (9) i Tanja Kiridžić (8) su postigle najviše golova za Puljanke koje sada dijele drugo mjesto s istim brojem bodova kao i Lokomotiva.

Trešnjevka je u Trogiru nakon prvog poluvremena imala tri gola prednosti čemu je dodala još deset u drugom dijelu. U visokoj pobjedi Trešnjevke s najviše golova je učestvovala Jelena Kajfeš, čak deset puta je bila precizna mlada nada zagrebačkog sastava.

Rukometašice Podravke Vegete su postigle 55 golova u susretu s Naturom Agro. Po deset golova su zabile Anita Gaće i Ivana Petković, a posebno treba istaći pet pogodaka iz pet pokušaja Marijane Tarle koja se vratila nakon dugog oporavka od ozljede.