Primera División, 32. kolo, 15.04.2010, 20:00 h
Almería 1:2 Real Madrid
Real Madrid

Teška pobjeda Reala

Nikola Vlahović • četvrtak, 15.04.2010.

Svoju utakmicu 32. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid odigrao je večeras. Kraljevski klub gostovao je kod Almerije, koja je pružila vrlo dobar otpor. Naime, nakon prvih 45 minuta rezultat je bio 1:1. U nastavku je mrežu domaćina zatresao Van der Vaart i tako donio nove bodove Realu.

Nakon neugodnog poraza od Barcelone u prošlom kolu, nogometaši Real Madrida u sklopu 32. kola Primere gostovali su kod Almerije. Real je vrlo motivirano krenuo u utakmicu, a prvu priliku imali su već u osmoj minuti. Silovito je iz daljine tukao Rafael van der Vaar, međutim, vratar domaćina Diego Alves brani njegov udarac.

Zbog izostanka Kake, trener Reala Manuel Pellegrini ulogu razigravača dodijelio je Gutiju od prve minute. Iako je Real imao inicijativu na terenu, poveli su domaćini u 13. minuti. Jednostavnom akcijom domaći igrači izigrali su cijelu obranu Reala. Loptu je sa desne strane ubacio Kalu Uche, na drugoj vratnici dočekao je Crusat i lagano matirao Casillasa.

Vezane vijesti

Almerija je ponovno zaprijetila u 22. minuti. Odlično je slobodan udarac sa 19 metara izveo Domingo Cisma. Lopta je letjela u lijevi kut, ali efektnom paradom Casillas je odbija u korner. Onda se u 26. minuti ukazao C. Ronaldo. Portugalac je primio loptu na 25 metara od Almerijina gola, sjurio se prema golu domaćina, nanizao par domaćih igrača i lagano zabio za poravnanje rezultata. Real je nakon primljenog gola ubacio u veću brzinu i ubrzo su mogli doći u vodstvo.

Lijepo je iz daljine pucao Guti, lopta pogađa lijevu vratnicu Almerijina gola i odbija se u noge Van der Vaarta, međutim, Niozemac ne uspjeva pogoditi praznu mrežu. Domaćini su ponovno zaprijetili u 34. minuti, ali vrlo dobru prliku propustio je Fabian Vargas. Njegov udarac iz blizine Casillas je zaustavio uz dosta poteškoća. Na stadionu Estadio del Mediterráneo gledatelji su u prvih 45 minuta vidjeli dva pogotka i vrlo hrabru predstavu Almerije.

Prvu ozbiljnu akciju u drugom poluvremenu igrači Reala odigrali su u 57. minuti. Odlično je povukao C. Ronaldo, probio stranu i vratio povratno loptu na koju je naletio Gonzalo Higuain, ali njegov siloviti udarac brani vratar Almerije. U nastavku akcije lopta se ponovno odbila do Argentinca koji šalje loptu preko vratara, međutim, u zadnji tren netko od domaćih igrača odbija loptu sa gol-crte.

Kako je vrijeme odmicalo gosti su bili sve nervozniji. U želji da postignu i drugi gol ostavljali su dosta prostora domaćinima, koji su to pokušali iskoristiti brzim kontrama. Nakon niza promašaja Real je došao do drugog pogotka u 69. minuti. Vrlo raspoloženi Van der Vaart primio je loptu na vrhu šesnaesterca i odličnim udarcem po zemlji pogodio za vodstvo svoje momčadi.

Veliku pogrešku napravili su gostujući stoperi u 75. minuti. Kratko su vratili loptu prema svom vrataru, međutim, Casillas je pravovremenom reakcijom zaustavio udarac Uchea. Samo par minuta nakon toga Uche se opet našao u dobroj prilici, ali njegov pokušaj glavom odlazi pored Realovog gola. Minutu prije kraja utakmice udarac je iskušao i Benzema, ali nije došlo do promijene rezultata. Real je teže od očekivanog došao do pobjede i tako nastavio pratiti Barcelonu koja drži vrh Primere.