Nitko preko 20

Branimir Korać • utorak, 20.04.2010.

Protekli tjedan nećemo pamtiti po posebno dobrim nastupima naših internacionalaca u europskim prvenstvima. Nitko nije uspio prebaciti granicu od 20 poena dok su rijetki bili i oni koji su vidjeli granicu od 15 poena...

AUSTRIJA

Marko Morić (Klosterneuburg): Austrijanci su odigrali druge susrete četvrtfinala doigravanja. Klosterneuburg je upisao poraz na svom parketu od Kapfenberga 59:52 čime je četvrtfinalna serija izjednačena na 1-1. Marko Morić je kod pobjednika odigrao 20 minuta i ubacio šest poena (2/5 za dva, 0/1 za tri, 2/4 slobodna) uz četiri skoka.

Ante Đugum (Kapfenberg): U pobjedi Kapfenberga koja ga vraća u igru za prolaz Ante Đugum je igrao 15 minuta i ubacio četiri poena (1/4 za dva, 2/4 slobodna) uz pet skokova.

BELGIJA

Andrija Stipanović (Liege): Liege je u 30. kolu belgijskog prvenstva u gostima svladao Aalstar 79:74 te tako zadržao vodeću poziciju na ljestvici. Briljantnu utakmicu odigrao je Will Thomas s 21 poenom i 15 skokova, a Andrija Stipanović je za 18 minuta ubacio osam poena (4/11 za dva) uz dva skoka i dvije asistencije.

Ivan Papac (Liege): U važnoj pobjedi Liegea dobar učinak ostvario je Ivan Papac. On je igrao 18 minuta i ubacio deset poena (5/7 za dva, 0/1 za tri) uz šest skokova.

ČEŠKA

Ognjen Petrović (Podebrady): Prag je pobjedom u gostima kod Podebradyja 88:69 osigurao šesto mjesto uoči doigravanja. U domaćem sastavu igrao je 31 minutu i Ognjen Petrović koji je ubacio 13 poena (1/4 za dva, 3/4 za tri, 2/3 slobodna) uz sedam skokova i dvije asistencije.

FRANCUSKA

Slaven Rimac (Pau Orthez): Četiri kola prije završetka sezone, Pau Orthez je osigurao prvo mjesto u A-2 diviziji. Prvo mjesto je i matematički osigurano pobjedom protiv Charlevillea 94:64. Slaven Rimac odradio je 20 minuta i ubacio šest poena (3/4 za dva, 0/3 za tri) uz sedam asistencija.

Alen Trepalovac (Clermont): Sjajnom predstavom Tarona Downeya (29 poena, 13 asistencija) Nantes je nadigrao Clermont sa 103:87. Gostima nije pomoglo niti 21 poen i 11 skokova Erroyla Binga dok je Alen Trepalovac za 14 minuta ubacio devet poena (4/5 za dva, 1/2 slobodna) uz šest skokova.

GRČKA

Bruno Šundov (Kavala): U derbiju donjeg dijela ljestvice grčkog prvenstva Kavala je teško stradala u gostima kod Trikalle 85:55. Bruno Šundov uklopio se u sivilo igre Kavale te je za pet minuta na parketu skupio tri osobne pogreške kao jedini značajniji učinak.

Nikola Vujčić (Olympiakos): Olympiakos čvrsto drži drugu poziciju u grčkom prvenstvu, a u 24. kolu svladao je u gostima Kolossos 87:79. Nikola Vujčić na parketu je proveo 11 minuta i ubacio deset poena (5/7 za dva) čemu je dodao i tri skoka.

Ivan Kartelo (KAOD): KAO iz Dramasa upisao je očekivanu pobjedu protiv Near Easta 89:83. Među boljim pojedincima kod pobjednika bio je Ivan Kartelo koji je odigrao 27 minuta i ubacio 14 poena (6/7 za dva, 2/7 slobodna) uz 11 skokova i tri asistencije.

Željko Župić (KAOD): Osim Kartela za KAOD je nastupio i Željko Župić koji je također odigrao solidnu utakmicu. On je odradio 25 minuta i ubacio 12 poena (4/6 za dva, 1/5 za tri, 1/3 slobodna) uz sedam skokova.

ITALIJA

Davor Kus (Benetton): U razočaravajućem porazu od Virtusa (61:50) Kus se nije pretjerano iskazao, dapače. Za 29 minuta provedenih na parketu Riječanin je postigao samo dva koša (promašio svih pet šuteva iz igre), upisao dvije asistencije i jedan skok.

Sandro Nicević (Benetton): Za razliku od Kusa, Nicević je bio najbolji pojedinac Benettona s 12 koševa za 30 minuta igre. Šut za dva mu je bio 6/12, a uz to je sakupio i šest skokova te asistenciju.

LATVIJA

Mateo Kedžo (Ventspils): Velika borba vodi se u polufinalnoj seriji latvijskog doigravanja. Ventspils je prvu utakmicu kod VEF Rige dobio 81:80, no drugu je doma izgubio 87:85. Mateo Kedžo u drugom susretu ubacio je 12 poena uz sedam uhvaćenih skokova.

RUSIJA

Jakov Vladović (Lokomotiv Kuban): U Ligi za ostanak u Rusiji Lokomotiv iz Kubana je svladao Triumf 84:74. Bio je to dvoboj Geralda Greena (36 poena) i Briona Rusha (33 poena) koji je otišao na stranu Greena. Jakov Vladović u pobjedničkom sastavu je odradio 14 minuta s ubačenih dva poena (0/1 za dva, 2/2 slobodna).

Zoran Planinić (CSKA): Moskovski CSKA neočekivano je loše krenuo u drugi dio sezone i doigravanje. Upisali su i drugi poraz u isto toliko susreta, a taj poraz im je nanio gradski rival Dinamo nakon produžetka 85:82. Zoran Planinić susret je završio sa šest poena (2/3 za dva, 0/2 za tri, 2/2 slobodna) i pet skokova za 24 minute.

Marko Popović (Uniks Kazan): Raspoloženi Kelly McCarthy (23 poena, deset skokova) nije mogao spriječiti poraz Himkija protiv Uniksa. Gosti iz Kazana slavili su 83:67, a Marko Popović za 28 minuta ubacio je devet poena (3/7 za dva, 1/5 za tri) uz sedam asistencija i pet skokova.

Krešimir Lončar (Uniks Kazan): Solidnu večer imao je Krešimir Lončar koji je bio među boljim pojedincima kod pobjednika. Za 22 minute ubacio je 11 poena (4/10 za dva, 0/1 za tri, 3/3 slobodna) uz četiri skoka te po dvije asistencije i ukradene lopte.

SLOVAČKA

Josip Glavinić (Handlova): Nakon prvih susreta polufinala slovačkog doigravanja Handlova je u seriji protiv Nitre u zaostatku 1-0. Momčad Handlove upisala je poraz u gostima 78:62, a u njezinim redovima Josip Glavinić je za 34 minute ubacio 16 poena (2/5 za dva, 2/6 za tri, 6/9 slobodna).

Ivan Barišić (Handlova): Veliku minutažu kod Handlove imao je i Ivan Barišić, međutim sa znatno slabijim učinkom. On je za 32 minute ubacio tek četiri poena (2/6 za dva, 0/4 za tri) uz tri skoka, dvije asistencije i dvije blokade.

SLOVENIJA

Davor Marcelić (Krka): Derbi sedmog kola Lige za prvaka igrao se u Novom Mestu gdje je Krka ugostila Union Olimpiju. Nakon velike borbe Union Olimpija je slavila u produžetku 91:87, a Davor Marcelić je kod Krke za 35 minuta ubacio deset poena (2/5 za dva, 4/5 slobodna) uz pet skokova i tri asistencije.

Jure Lalić (Union Olimpija): Jure Lalić nakon male minutaže u Belgiji, u Olimpiji počinje igrati sve više. U ovom susretu je odradio 22 minute i ubacio 11 poena (5/7 za dva, 1/1 slobodna) uz dva skoka.

Vjeran Soldo (Rudar): Zasavje ima velikih problema s ozljedama te u takvom stanju nije mogao stvoriti probleme Heliosu. Gosti iz Domžala slavili su 80:73. Vjeran Soldo odigrao je 31 minutu i ubacio 13 poena (6/8 za dva, 1/3 slobodna) uz dva skoka.

Dražen Bubnić (Zlatorog): Zlatorog je ostao na svega jednoj pobjedi nakon što je poražen u gostima kod Šentjura. Zahuktali domaćin je slavio 77:65, a Dražen Bubnić je za 31 minutu ubacio 15 poena (5/8 za dva, 0/3 za tri, 5/8 slobodna) uz četiri skoka.

ŠPANJOLSKA

Damir Rančić (Xacobeo): Xacobeo je napravio veliki korak prema LEB ligi nakon što je upisao još jedan poraz, ovaj put doma od Cajasola 91:78. Damir Rančić ovaj put je odigrao značajno bolje te je za 22 minute ubacio 12 poena (1/1 za dva, 3/5 za tri, 1/2 slobodna) uz dvije ukradene lopte.

Drago Pašalić (Xacobeo): Za razliku od Rančića, Pašalić baš i nije briljirao. Odradio je 12 minuta i ubacio tek jedan poen (0/2 za dva, 1/2 slobodna) uz četiri skoka.

Ante Tomić (Real): Real je lako svladao Valladolid, a Ante Tomić odigrao je jednu od skromnijih utakmica u dugo vremena. Za 16 minuta ubacio je dva poena (1/4 za dva) uz tri skoka.

Mario Stojić (Meridiano Alicante): Gran Canaria i Alicante odigrali su unaprijed svoj dvoboj 31. kola. Gran Canaria je bila bolja 82:77, a Mario Stojić odigrao je vrlo dobrih 32 minute sa 16 poena (4/5 za dva, 2/4 za tri, 2/2 slobodna) i tri asistencije.

TURSKA

Mario Kasun (Efes Pilsen): Efes Pilsen nastavlja s pobjedama u turskom prvenstvu, a nova žrtva je Kepez koji je pregažen s 99:64. Mario Kasun na parketu je proveo 17 minuta i ubacio dva poena (1/4 za dva) te uhvatio sedam skokova.

UKRAJINA

Jurica Žuža (Kryvbasbasket): Kryvbas je doživio pravu katastrofu na svom terenu protiv Budivelnyka koji ga je svladao 101:59. U tom susretu Jurica Žuža bio je jedan od rijetkih s dvoznamenkastim brojem poena te je za 22 minute ubacio deset poena (4/7 za dva, 2/2 slobodna) uz pet skokova i dvije ukradene lopte.