Odigrana su još četiri druga susreta prve runde doigravanja, a samo su Phoenix Sunsi uspjeli poravnati na 1-1. Boston, Atlanta i Lakersi upisali su pobjede koje ih u seriji odvode na 2-0...
Atlanta Hawks - Milwaukee Bucks 96:86 (2-0)
Hawksi su uspješno odradili i drugi susret protiv Milwaukee Bucksa i pobjedom 96:86 sačuvali su prednost domaćeg terena te po prvi put nakon 1970. godine seriju u doigravanju otvaraju s 2-0.
Očajnu utakmicu odigrao je Brandon Jennings koji se u posljednje vrijeme sve više nalazi na udaru kritika. U Bucksima je dobio priličnu autonomiju, no unatoč odličnoj prvoj utakmici u seriji, kritike s kraja sezone nisu se stišavale. "Dokazat ću da vrijedim, nisam slučajno zaradio povjerenje", poručio je Jennings, no u ovom susretu je bio potpuno izgubljen. 3/15 šut iz igre s nekoliko klasičnih air balla, četiri zarađene blokade i niz loših odluka. Bucksi su puno bolje izgledali s Ridnourom na parketu.
Drugi susret bio je relativno jednostavan za Hawkse. U prvom poluvremenu su se gosti još donekle držali, a onda je u trećoj četvrtini krenula serija Hawksa koji su na krilima raspoloženih Josha Smitha, Joea Johnsona i Ala Horforda otišli do potpuno zaslužene pobjede.
Sve što su Bucksi uspijevali u zadnjih 12 minuta je držati se na desetak poena zaostatka, no nikako se nisu uspjeli još više približiti i utakmicu učiniti još zanimljivijom.
Joe Johnson bio je prvi strijelac utakmice s 27 poena čemu je dodao šest asistencija, briljirao je Josh Smith s 21 poenom, 14 skokova i devet asistencija dok je Al Horford dodao 20 poena i deset skokova. Kod Bucksa John Salmons je ubacio 21 poen, a Ersan Ilyasova je dodao 13 poena i 15 skokova.
Boston Celtics - Miami Heat 106:77 (2-0)
Bez Kevina Garnetta koji je zaradio suspenziju zbog prljave igre i udaranja laktom Quentina Richardsona, Boston je pregazio Miami i slavio s 29 poena razlike.
Heat je u drugom susretu potpuno ponižen i svi izuzev Dwyanea Wade su bili daleko ispod svoje razine. Nešto je još pokušavao Michael Beasley, no sve je to bilo slabo protiv raspoloženih i motiviranih Celticsa.
Ključ je bila druga četvrtina u kojoj je Boston napravio seriju od čak 19:0 i pobjegao na 44:29. Gaženje Miamija nastavilo se i u trećoj četvrtini i u niti jednom trenutku to nije izgledalo kao izjednačen meč.
U posljednjoj dionici se igra razvodnila, ušli su i igrači s klupe što je spriječilo domaćina da stvori možda i još veću prednost.
Wadeovih 29 poena (5/8 trica) nije pomoglo, tek je još Beasley s 13 poena i šest skokova nešto probavao. Trojica startera Quentin Richardson, Jermaine O'Neal i Carlos Arroyo šutirali su iz igre užasnih 4/23. Kod Bostona Ray Allen je ubacio 25 poena (7/9 trica), a Glen Davis 23 uz osam skokova.
Prva zamjena za Brandona Roya je Rudy Fernandez. Međutim Fernandez već neko vrijeme igra prilično loše, a posebno loš bio je u ovom susretu. Niti je pokušavao poentirati, niti je imao dobra rješenja u igri s loptom, španjolski reprezentativac djeluje potpuno izgubljeno i McMillan s njim ima sve manje strpljenja. Ne treba čuditi što se sve glasnije spominje kako će na ljeto napustiti Blazerse nakon ove za njega dosta loše sezone.
Druga utakmica je za Sunse bila biti ili ne biti. Početi seriju s 0-2 na svom parketu bilo bi pogubno stoga su u utakmicu ušli izuzetno motivirani i fokusirani. Obrana Blazersa, koji kao da su se zadovoljili jednom pobjedom u Phoenixu, nije bila niti blizu one iz prve utakmice te su doživjeli zaslužen poraz.
S jedne strane Sunsi su sjajno šutirali, bili su daleko borbeniji, a s druge strane Portland nije mogao baš ništa pogoditi u "živoj" utakmicu stoga ovakav rezultat ne čudi.
Glavobolje Nateu McMillanu može stvarati tek raniji izlazak iz igre Nicolasa Batuma koji je čini se ozlijedio desno rame i tek će se naknadno vidjeti o koliko teškoj ozljedi se uopće radi. Bez Roya i Batuma šanse za prolaz bi im bile izuzetno male bez obzira na gostujuću pobjedu.
Četvorka Sunsa Richardson (29 poena), Nash (13 poena, 16 asistencija), Stoudamire (18 poena) i Hill (20 poena) bila je previše za indisponirane Blazerse. Kod Portlanda Webster je ubacio 16 poena, a Batum i Miller po 12.
Los Angeles Lakers - Oklahoma City Thunder 95:92 (2-0)
Lakersi su u drugom susretu protiv Thundera imali puno više problema nego u prvoj utakmici. Do same završnice bila je to posve otvorena utakmica, no serijom 7:0 u završnici Lakersi su uspjeli osigurati prednost za pobjedu.
Oklahoma je dvije i pol minute prije kraja vodila 88:86, međutim onda je došlo do crne rupe u njihovom napadu i LA je napravio seriju 7:0. Green je vratio posve Thunder u igru, na 94:92 imali su napad 15 sekundi prije kraja, ali Durant je sedam sekundi do kraja promašio relativno otvorenu tricu.
Napravljen je brzi prekršaj nad Gasolu koji ubacuje samo jedno bacanje, Thunder ima posljednji napad, ali Greenu ne ulazi trica za produžetak i Lakersi slave.
Kobe Bryant je potrošio 28 lopti, ali je zato ubacio 39 poena, a slijedio ga je Pau Gasol s 25 poena i 12 skokova. Kod Thundera Kevin Durant je ubacio 32 poena nuz osam skokova, ali i osam izgubljenih lopti dok je 19 poena dodao Russell Westbrook.