PAOK do velikih bodova

Branimir Korać • subota, 24.04.2010.

Odigrana su prva dva susreta 25. kola grčkog prvenstva. Onaj zanimljiviji igran je u Solunu gdje je PAOK nadigrao Kolossos...

PAOK je protiv Kolossosa tražio pobjedu koja bi ga ostavila u igri za petu poziciju uoči doigravanja, pa možda čak i četvrtu. Kolossos bi s pobjedom kolo prije kraja stvorio veliku prednost nad momčadi iz Soluna, ali to je PAOK ipak spriječio. Na svom je parketu slavio 69:48.

Od prve minute susreta Solunjani su dominirali i već nakon prve četvrtine imali su velikih 22:7. U nastavku susreta rutinski su čuvali prednost da bi u posljednjoj dionici posve dotukli goste i slavio s plus 21.

Predvodili su ih Predrag Drobnjak s 15 poena, Lazaros Papadopoulos s 14 poena i 15 skokova te Todor Gečevski s deset poena i osam skokova. Kod gostiju Saša Vasiljević je ubacio deset poena, a Lance Harris devet uz šest skokova.

U drugom susretu nije bilo nikakve dvojbe. Olympiakos je igrao protiv slabe Olympije te se prošetao do pobjede 92:54. Već na poluvremenu je bilo gotovo 30 poena prednosti za momčad iz Pireja te je Giannakis mogao rotirati i isprobavati brojne solucije u drugom poluvremenu ne brinući za rezultat.

Kod Olympiakosa Josh Childress je ubacio 16 poena uz šest skokova, a Patrick Beverly 11 poena uz šest asistencija. Nikola Vujčić za 11 minuta ubacio je devet poena (4/7 za dva) uz četiri skoka. Kod gostiju po osam poena ubacili su Karavanas i Bogdanos.