Bilbau vrijedna pobjeda

Branimir Korać • ponedjeljak, 26.04.2010.

Košarkaši Bilbaa upisali su u 31. kolu ACB lige vrijedne bodove na gostovanju kod Joventuta u borbi za doigravanje. Veliku pobjedu ostvarila je i Valencia koja je učvrstila četvrtu poziciju...

Cajasol je na svom parketu u SDevilli odigrao dobru utakmicu protiv Fuenlabrade i upisao pobjedu 78:56. Ova pobjeda ih je značajno približila i teoretskom osiguranju nastupa u doigravanju. Gosti su slomljeni u drugom poluvremenu u kojem su uspjeli ubaciti tek 22 poena te su bili posve nadigrani.

Satoransky s 12 poena predvodio je strijelce Cajasola, a deset poena je dodao Tyronne Ellis. Kod Fuenlabrade Esteban Batista je ubacio 21 poen uz šest skokova, a podbacio je Gerald Fitch koji je dodao šest poena uz šut 1/10.

Real je slavio u gostima kod Granade te tako ostao u borbi za drugu poziciju s Caja Laboralom. Nakon dobrog otvaranja susreta, Madriđani su ušli u probleme, ali su ipak uspjeli u drugom poluvremenu osigurati pobjedu. U posljednjih 15 sekundi Pablo Prigioni je ubacio sva četiri slobodna bacanja i ukrao važnu loptu Inglesu te se prometnuo u junaka susreta.

Kod gostiju Sergio Llull bio je najefikasniji s 15 poena, a naš Ante Tomić za 29 minuta ubacio je 12 poena (5/6 za dva) uz šest skokova. Prigioni je dodao deset poena i sedam asistencija. Kod domaćina Richard Hendrix je dodao 15 poena uz osam skokova, a Jon Stefansson 12 poena.

Veliku pobjedu upisao je Bilbao koji je gostovao kod Joventuta. Momčad Marka Banića i Damira Markote uzela je pobjedu 72:66 produbivši krizu u kojoj se Joventut nalazi, a sami su se na ovaj način približili ulasku u doigravanje.

Naši internacionalci nisu briljirali, no zato je odličan bio Alex Mumbru koji je ubacio 22 poena uz šest skokova dok je Chris Warren dodao 13 poena. Marko Banić je za 18 minuta ubacio svega četiri poena (2/7 za dva) uz pet skokova dok je Damir Markota za devet minuta ostao bez poena uz tri promašaja iz igre.

Spahijina Valencia došla je vrlo blizu osiguranja prednosti domaćeg terena u doigravanju. Serija pobjeda nastavljena je protiv slabog Xacobea koji je poražen 81:64. Rutinski posao za Valenciju dok s druge strane goste očekuje sudbina kakva je zatekla i posljednjeplasiranu Murciju.

U domaćem sastavu Jose Simeon je ubacio 15 poena uz šest asistencija, a Marko Marinović je dodao 14 poena. Kod gostiju Paul davis je ubacio 17 poena uz 15 skokova dok je Damir Rančić za 22 minute ubacio 12 poena (4/9) uz četiri skoka.

Valladolid i Lagun Aro odigrali su ružnu utakmicu u kojoj je ukupno postignuto 100 poena. Valladolid je slavio sa 61:39 i tako prekinuo negativan niz u koji je ušao. Diego Garcia i Eulis Baez ubacili su kod domaćina po 11 poena, a kod gostiju po deset su ubacili Albert Miralles i Domen Lorbek.