Ančić prokockao 5:0 i dvije meč-lopte

Maja Giljanović • utorak, 27.04.2010.

Prosjek hrvatskih Davis Cup reprezentativaca u Češkoj pokvario je Mario Ančić. Nakon uspješnih u prvom kolu Antonija Veića i Ivana Dodiga osminu finala 42.500 € vrijednog Challengera u Ostravi Splićanin je prokockao protiv Ive Minara. Vodio je Ančić u trećem setu 5:0, propustio je dvije meč-lopte na servis Čeha i izgubio sljedećih sedam gemova uzastopce.

Nakon uspješnih u prvom kolu Antonija Veića protiv Philippa Oswalda (6:4, 7:5) i Ivana Dodiga protiv Yannicka Mertensa (6:1, 6:2) osminu finala 42.500 € vrijednog Challengera u Ostravi nije izborio i Mario Ančić. Splićanin je prokockao pozivnicu organizatora i dozvolio njihovom Ivi Minaru da se izvuče iz provalije.

Trenutno 422. igrač svijeta je prvi od hrvatskih Davis Cup reprezentativaca izgubio set, 26-godišnjak je protiv 80-ak pozicija bolje rangiranog Čeha (343.) osvojio prvi set, izgubio drugi, odigrao briljantnih pet gemova u trećem, odjurio na teško dostižnih 5:0, ali je u sljedećih 20 minuta prokockao sve za što je radio prethodna dva sata.

Ančić je u prvom setu gubio 1:2, ali je break vratio u sljedećem gemu, vodio 5:4 i drugim breakom servisa Minara poveo 1:0 (6:4). U drugom setu obrnuta priča, Ančić je prokockao break (3:1), Minar je osvojio sljedeća četiri gema, preokrenuo na 5:3 i nakon servisa Ančića za 4:5 izjednačio na 1:1 (6:4).

U trećem setu bivši je polufinalist Wimbledona propustio priliku kao Ivan Ljubičić sinoć u Rimu protiv Paul-Henrija Mathieua (7:5, 6:7, 6:0) smlaviti protivnika, nije na 5:0 iskoristio dvije meč-lopte na servis Minara i Čeh je smanjio na 5:1. Ančić nije paničario ni kad je Minar vratio jedan break za 2:5, ni kad je uzeo svoj servis za 3:5, ali voda mu je počela ulaziti u uši kad je izgubio i drugi break (4:5) i kad se Minar vratio u egal (5:5).

Svoj servis nije zadržao niti treći put uzastopce, Minar je okrenuo na 6:5 i nakon dva sata i 19 minuta priveo priču kraju, propustio je dvije meč-lopte, ali je izborio još jednu (A:40) i prvi put nakon Monte Carla (3:6, 4:6) i s'Hertogenboscha (1:6, 6:7) prije dvije godine Ančića pobijedio (7:5).

Ostrava, 1. kolo:
ANČIĆ (Hrvatska, wc) - Minar (Češka) 6:4, 4:6, 5:7

• IanZG28.04.2010. u 19:01
    Dobro, pa vi ste svi idioti, čovjek je bio ozlijeđen godinama i vi se čudite ako izgubi u 3 seta?!? Kaj da se i Federer ostavi tenisa, jučer je prokockao 6:2 nakon prvog seta?
    IanZG
  • danchy28.04.2010. u 12:13
    ako misliš ovako gubit nemoj više ni igrat
    danchy
  • Zdren28.04.2010. u 01:47
    frend je čekao samo njega za dobre pare :D :D i ošao od doma na 5-0 ghahhjajahahah