Panionios uskočio u posljednji vlak

Branimir Korać • srijeda, 28.04.2010.

Posljednja momčad koja se plasirala u doigravanje grčkog prvenstva je Panionios. Oni su pobjedom u posljednjem kolu osigurali osmo mjesto i ostavili Peristeri bez doigravanja...

Posljednji susret regularnog dijela sezone nije imao previše značaja za Aris i Marousi. Domaći trener odlučio je odmoriti Amerikanca Walsha, a u susretu koji im je bio tek priprema za četvrtfinalne okršaje s Olympiakosom, upisali su poraz na domaćem parketu 84:76.

Jamon Lucas s 15 poena bio je najbolji pojedinac kod Marousija, 14 poena dodao je William Keys, a 11 poena Dimitris Mavroeidis. Kod Arisa Jeremy Richardson je ubacio 20 poena, a Keydren Clark 16.

PAOK je u gostima kod već A-2 ligaša Olympije upisao laganu pobjedu. Gosti su slavili s vrlo visokih 93:65 protiv posve demoraliziranog domaćina čije misli već neko vrijeme nisu u A-1 ligi. U četvrtfinalu PAOK će igrati protiv Panelliniosa.

Panionios je uhvatio posljednji vlak u borbi za osmu poziciju. Na svom parketu je svladao u tijesnom susretu Kavalu sa 69:67 nakon što je na poluvremenu imao osjetniju prednost, no gosti su se vratili. Ipak, i tih plus dva bilo je dovoljno za slavlje u punoj dvorani Nea Smirni.

Pobjednika su predvodili Zoran Erceg s 20 poena i pet skokova i Ivan Zoroski s 14 poena. Kod gostiju Alex Kirytsis je ubacio 26 poena uz pet skokova, a Milton Palacio je ubacio 13 poena. Bruno Šundov za 12 minuta ubacio je tri poena (1/3 za tri).

Unatoč porazu u Ateni Ilisiakos ostaje u prvoj ligi. AEK ih je svladao 64:63, no zadržali su prvoligaški status zbog pobjede Peristerija protiv Trikale 96:76. Trikalla i Ilisiakos imaju isti omjer, no Ilisiakos ostaje u društvu najboljih. Peristeriju pak ta pobjeda nije pomogla da preskoči Panionios i dođe na osmu poziciju.

Panathinaikos je u nevažnom dvoboju s lakoćom slavio kod Kolossosa 80:60 uz 17 poena i devet skokova Pekovića dok je Olympiakos u gostima svladao Panellinios u produžetku 94:91. Josh Childress je ubacio 16 poena, a Nikola Vujčić za 16 minuta ubacio je sedam poena (3/4) uz tri skoka i tri ukradene lopte.