Ostali sportovi

Svjetskoj prvakinji i europske titule

Maja Giljanović • nedjelja, 02.05.2010.

Svjetska prvakinja na tlu iz Londona sredinom listopada Elizabeth Tweddle je na Europskom prvenstvu u Birminghamu osvojila titulu najbolje u Europi na tlu i na razboju. Europskim naslovima na preskoku i gredi okitile su se Ruskinja Ekaterina Kurbatova i Rumunjka Elena Racea, a momčadske prvakinje su reprezentativke Rusije. Britankama je pripalo srebro, a Rumunjkama bronca.

Završeno je 28. Europsko prvenstvo u Birminghamu, a titulama su se okitile Elizabeth Tweddle, Ekaterina Kurbatova i Elena Racea u pojedinačnim finalima i reprezentativke Rusije u momčadskom finalu.

Svjetska prvakinja Tweddle je titulu iz Londona sa SP-a na tlu dodala i titulu europske prvakinje. Britanka je zaradila ocjenu 14,825 i slavila ispred Ruskinje Ane Miždrikove (14,325) na drugom i Rumunjke Diane Chelaru (14,125) na trećem mjestu.

Tweddle je briljirala na razboju na kojem je 2006. osvojila zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u Aarhusu, Tweddle je dobila 15,875 i pobijedila ispred srebrne Ruskinje Alije Mustafine (15,050) i brončane Ukrajinke Natalije Konanjenko (14,750).

Mustafini je za 0,025 boda izmaklo zlato i na gredi, europska prvakinja je Rumunjka Elena Racea (14,400), broncu je osvojila Rumunjka Raluca Haidu (13,950), a podij na preskoku su zaslužile Ruskinja Ekaterina Kurbatova (14,287), jedina izvan trokuta Rusija-Rumunjska-Velika Britanija koje su među sobom podijelile sve medalje Francuskinja Youna Dufournet (14,275) i Ruskinja Tatjana Nabijeva (14,150).

Ulogu najvećih favoritkinja u momčadskom su finalu opravdale reprezentativke Rusije, Mustafina, Nabijeva, Kurbatova, Miždrikova i Ksenija Semenova su skupile 169,700 bodova i slavile ispred Britanki (168,275) na drugom i Rumunjki (164,975) na trećem mjestu.