Svi u dvije utakmice

Branimir Korać • ponedjeljak, 03.05.2010.

Poznati su svi sudionici polufinala grčkog prvenstva. Olympiakos, Panathinaikos, Panellinios i Marousi su s po 2-0 izborili prolazak u polufinale doigravanja…

Panellinios je eliminirao PAOK u dvije utakmice. Nakon tijesne pobjede u prvom susretu, u drugom susretu su bili puno uvjerljiviji te su u Solunu slavili 80:66. PAOK je bolje odradio prvih 20 minuta i tu imao prednost, ali u drugom dijelu Panellinios je podignuo razinu igre i napravio preokret za prolaz 2-0.

Roderick Blakney i Manolos Papamakarios su ubacili po 15 poena, 13 poena je dodao Devin Smith, a Kostas Haralabidis je dodao 12 poena. Kod PAOK-a Todor Gečevski je ubacio 18 poena, a Lazaros Papadopoulos 13 uz deset skokova.

Kako su lagan posao imali u prvoj utakmici, košarkaši Panathinaikosa jednako uvjerljivi bili su i u drugoj utakmici. Panionios se pokazao nedoraslim protivnikom te je poražen s visokih 107:59. Domaći navijači nisu se mogli pomiriti s ovim odnosom snaga, kratko je došlo i do prekida susreta, ali to nije smetalo goste koji su nastavili u pobjedničkom ritmu.

Dimitris Diamantidis sa 16 poena i šest asistencija bio je najbolji kod gostiju, 14 poena je dodao Antonis Fotsis, a 13 uz osam asistencija Vasilis Spanoulis. Kod Panioniosa Ivan Zoroski je ubacio 13 poena, a Travon Bryant 12 uz pet skokova.

Kolossos je pokušavao zaustaviti Marousi i izboriti treću utakmicu. U tome su i uspijevali punih 30 minuta, zaostajali na startu posljednje dionice svega dva poena, ali onda su gosti u zadnjih deset minuta napravili veliku prednost te na kraju slavili 87:72.

Marousi su predvodili William Keys sa 17 poena, Mihalis Pelekanos sa 16 poena te Konstantinos Kaimakoglou s deset poena. U domaćem sastavu Lance Harris je ubacio 20 poena, a Saša Vasiljević deset uz šest asistencija.

Prije puta na Final Four u Pariz, košarkaši Olympiakosa su riješili pitanje putnika u polufinale grčkog doigravanja. Aris se dugo dobro držao, imao prednost sve do završnice treće četvrtine, no tu su gosti napravili preokret, na početku zadnje dionice potpuno preuzeli kontrolu i na kraju slavili 85:75.

Josh Childress je s 22 poena i devet skokova potvrdio jako dobru formu, a 15 poena i sedam skokova dodao je Linas Kleiza. Nikola Vujčić za 13 minuta ubacio je pet poena (2/4) uz dva skoka. Kod domaćina Jeremy Richardson je ubacio 26 poena, a Mihalis Kakiouzis 14.