Inter dva koraka do besmrtnosti

Ivana Spahija • srijeda, 05.05.2010.

U finalu talijanskog Kupa nogometaši Intera su minimalnom pobjedom od 1:0 ostvarili zacrtani cilj i najvećem rivalu Romi uzeli su prvi trofej u sezoni. U vrlo gruboj utakmici punoj prekršaja i sukoba na travnjaku presudio je pogodak Milita, koji je izabranicima Josea Mourinha donio prvi od tri moguća naslova i približavanje hat tricku, u kojem im još nedostaju naslov prvaka Italije i Lige prvaka...

Gruba utakmica s puno prekršaja, nervoze i međusobnih sukoba igrača obilježila je završnicu talijanskog Kupa, u kojem je momčad Josea Mourinha zahvaljujući pogotku Diega Milita uzela prvi ovosezonski naslov. Nogometaši Rome nisu prikazali igru na, za njih uobičajenoj razini, gosti iz Milana dominirali su tijekom gotovo čitavog susreta i zasluženo ponijeli naslov osvajača Kupa, čime su došli na dva koraka do željenog cilja, osvajanja Kupa, prvenstva i Lige prvaka.

Vukovi mogu biti razočarani raspetom finala, pred većinom domaćom publikom nisu uspjeli doći barem do "utješne nagrade", a Scudetto im se uz dva boda zaostatka za Interom uz isto toliko kola do kraja čini prilično dalekim. Momčad Claudija Ranierija je odlično odigrala drugi dio sezone, s tek jednim porazom u pet mjeseci, ali čini se kako bi ove sezone lako mogla ostati bez ičega. Mourinho, s druge strane, ima razloga za zadovoljstvo, njegovi su izabranici već ugrabili jedan naslov, a smiješe im se još dva, od kojih za oba imaju realne šanse osvojiti ih.

Pri samom početku susreta Inter je naišao na probleme, već u drugoj minuti ozlijedio se Sneijder koji je nezgodno pao i kojeg je u tako ranoj fazi na travnjaku zamijenio Balotelli. Prva prava prilika za pogodak pripala je upravo crno-plavima, igrala se 11. minuta kada je Eto'o dobro pronašao Maicona, čiji je udarac uspio odbiti vratar Rome Julio Sergio. Minutu kasnije vratima Rome zaprijetio je i Thiago Motta, ali je njegov pokušaj uspješno neutralizirao De Rossi.

Inter je u 17. minuti došao do pogotka, Milito je nakon asistencije Eto'oa pronašao put do mreže Julija Sergija, ali je sudac zbog minimalnog zaleđa poništio pogodak momčadi iz Milana. Roma se probudila tek sredinom prvog dijela, Taddei je u 24. minuti odlično ubacio za Tonija u sredinu, ali je na tu loptu pravovremeno istrčao Julio Cesar.

Uspavanost obrane Romu je stajala pogotka u 40. minuti susreta. Thiago Motta je na sredini terena dodao za Milita, koji je nakon slaloma kroz domaću obranu lijepim pogotkom matirao Julija Sergija za vrijednu prednost Intera od 1:0. Dvije minute kasnije Burdisso je načinio dosta grub prekršaj nad Balotellijem, što ga je moglo stajati drugog žutog kartona i preranog puta u svlačionicu. Minutu kasnije Materazzi se nakon kontakta s Mexesom ostao previjati u šesnaestercu Rome, dok su njegovi suigrači protestirali kod suca tražeći najstrožu kaznu, a strasti su se smirile odlaskom na odmor.

Početkom drugog dijela, točnije, u 47. minuti, ukazala se lijepa prilika za Romu. Julio Cesar nije najbolje reagirao na pokušaj Tottija iz slobodnog udarca i ostao je ležati na zemlji, a Juan je glavom umjesto u praznu mrežu loptu poslao iznad vratnice. Pet minuta kasnije zaprijetio je i Inter, dobar pokušaj Balotellija uspio je ukrotiti Julio Sergio. Nova prilika za Inter ukazala se u 66. minuti, Eto'o je sam prošao polovicu rimske obrane, ali ga je na vrijeme zaustavio Juan.

Jedna od rijetkih prilika za Romu ukazala se u 83. minuti, ali je Vučinić iz izgledne pozicije loptu poslao pokraj gola. Roma je u 88. minuti ostala s igračem manje na terenu, crveni je karton zbog grubog prekršaja nad Balotellijem zaradio kapetan Totti, čime su Vukovi izgubili i posljednje šanse za čudo. Utakmica je završena općim metežom na terenu i razračunavanjem među pojedinim igračima, a jedan je navijač utrčao na travnjak želeći dograbiti nekog od gostujućih nogometaša. Sve u svemu, Inter može započeti slavlje jer je ostvario prvi od tri zacrtana cilja i došao dva koraka do besmrtnosti. Hoće li doista uhvatiti savršeni hat trick, ostaje za vidjeti u narednim tjednima.

• Obrisan korisnik06.05.2010. u 03:04
    a seljotti šaban i primitivac koji ne zna ostat gospodin i u porazu!
  • Obrisan korisnik06.05.2010. u 00:06
    Forza Inter! Zasluženo osvojen prvi naslov ove sezone. Roma očekivano mala u porazu...
  • Obrisan korisnik05.05.2010. u 23:57
    Nisam navijač Intera,čak mogu reći da mi je Roma draža,ali Inter je apsolutno zasluženo pobijedio,a doza primitivizma koju su pokazali igrači Rome nisam već dugo vidio,posebno se to odnosi na Tottija koji je po stoti put pokazao kakav je šaban i divljak..